Středa, 29.11.2023
KnihyKultura

Školní den u zvířecích kamarádů

„Dopoledne je v plném proudu i v králičím kopečku, kde sídlí základní škola Hopsálkova. Králíčata mají právě první hodinu, učí se číst, psát a počítat. Je potřeba dávat dobrý pozor.“

Děti chodí již třetím měsícem do školy, některé rády, jiné méně. A do jakých škol chodí zvířátka? To zjišťuje malý Pom, který půjde do školy sice až příští rok, ale nemůže se již dočkat. Spolu s Pomem navštívíte školu Hryzalkovu, Hopsálkovu, Puškvorcovu, nebo třeba Bodlinovu a v každé z nich poznáte část výuky, či školního dne.

Směle do školyCelý příběh dokreslují celostránkové ilustrace, doplněné řadou popisů a krátkými postřehy samotného Poma. A ve které škole se Pomovi líbilo nejvíc? To si zjistěte již sami.

V Puškvorcově žabí umělecké škole se maluje a muzicíruje. Liščata mají hodinu tělocviku. S medvědy poobědváme. A v lenochodí škole se nikam nespěchá a dodržuje se zde poobědový klid. S vlčaty se děti podívají do knihovny. A s ježky se Pom se školou rozloučí a spěchá o všem domů povyprávět své mamince.

„Pom zívá: „Promiňte, můžu si s vámi zdřímnout? Potřebuji si na chvilku odpočinout, než se půjdu podívat do stromové školy. Zajímalo by mě totiž, jestli veverky po obědě taky spí.“

Myslím, že tato kniha potěší všechny děti, které se do školy teprve chystají, ale i mladší školáky, kteří si knihu přečtou již sami.

Dceři, která je letos ve druhé třídě se knížka moc líbila, a pokud by si mohla vybrat, tak by ráda chodila do žabí školy a občas si zašla zdřímnout k lenochodům.

Domnívám se, že tato kniha může pomoci překonat i prvotní obavy dětí z neznámého prostředí a zprostředkovaně jim přiblížit, co je ve škole čeká.

„Á, už jsi zpátky doma. No tak povídej, jak se ti líbilo ve škole,“ ptá se Momo. „Ohromně. Víš, na co se těším, až půjdu příští rok do školy já?“

Knihu doprovázejí milé ilustrace, které zachycují nejrůznější školní dění a každodenní školní situace. Ilustracím nechybí ani vtipnost.

 

Název knihy Směle do školy
AutorMarianne Dubucová
ŽánrPro nejmenší, pro děti a mládež, literatura světová
  
Nakladatelství HOST
Rok vydání2021
Počet stran30
ISBN978-80-275-0580-7
  
Nákup knihy www.hostbrno.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

HOST

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

www.HostBrno.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)