Úterý, 16.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Soutěž Školní časopis roku 2011 v Pardubickém kraji vyhlášena

Školní časopis rokuPardubický kraj – od 20. března 2011 je možné se přihlásit do krajského kola soutěže „Školní časopis a noviny roku“, kterou připravuje Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a regionálními koordinátory-redaktory projektu Klíče pro život a Občanským sdružením Altus.

 

Na prvním místě není rivalita mezi redakcemi, ale vzájemná inspirace. Proto je soutěž zároveň i přehlídkou všech periodik, které si děti a mládež vytváří pro sebe a své okolí.

 „Soutěž je určena žákům od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis,“ přibližuje pravidla ředitel poroty soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

Hodnocená je celková úroveň časopisu, originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, originalita grafického zpracování, původní fotografie, kresby. V každé kategorii bude vyhlášeno pořadí. Mezi členy poroty usednou regionální novináři, grafička, ale také náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který nad akcí převzal záštitu a vítězům na konci května předá též ocenění.

Co je potřeba udělat k přihlášení časopisu do soutěže popisuje ředitel soutěže Roman Málek: „K přihlášce musí být přiloženy alespoň dva časopisy z období let 2010 – 2011. V případě, že časopis vychází pouze elektronicky je potřeba zaslat přímý odkaz na web. 

Soutěž získala pro letošní rok podporu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Národního informačního centra pro mládež, projektu Klíče pro život a Pardubického kraje.

SOUTĚŽ JE JIŽ UZAVŘENA! 

Stáhněte si dokumenty k soutěži:

Anotace soutěže
Kritéria soutěže
Přihláška soutěže

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.