Středa, 1.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Soutěž SLOVNÍK ROKU 2019 – Euromedia získala tři ocenění

26. ročník soutěže Slovník roku 2019, pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů (JTP), už zná své vítěze. Odborná porota, složená ze zástupců profesních překladatelských a tlumočnických organizací z ČR a SR a dalších odborníků, zasedla 28. ledna 2019 a vybrala vítěze jednotlivých kategorií. Mezi oceněnými tituly jsou také tři tituly z produkce nakladatelství Euromedia.

 

Encyklopedie magických místCENU POROTY za všeobecnou encyklopedii získala kniha Zdeňka Thomy a Soni Thomové ENCYKLOPEDIE MAGICKÝCH MÍST, s níž se můžete vydat na toulky po místech možná zdánlivě známých a všedních, avšak skrývajících záhady, z nichž se vám bude tajit dech. Navštívíte nejen romantické hrady a zámky či vznosné chrámy, kláštery a kostely, ale i bezedná jezera, hluboké lesy, podivuhodné jeskyně, oblá návrší, rozeklané hory i bizarní skály čnící k nebi na věčnou připomínku „čertovského díla. Na této mystické pouti poodhalíte tajemství starobylých podzemních chodeb, seznámíte se s mnoha těžko vysvětlitelnými jevy, nahlédnete pod temnou roušku dávných historických okamžiků i do kuriózních alchymistických dílen, navštívíte dějiště pohanských a křesťanských kultů i území, kde se to kdysi hemžilo ďábly, čarodějnicemi, duchy a rozličnými strašidly… (Universum 2018, 192 stran, 399 Kč)

 

 

 

KURÁTOR: PRŮVODCE UMĚNÍM V PRAZENa třetím místě v téže kategorii se umístil KURÁTOR: PRŮVODCE UMĚNÍM V PRAZE autorů Valerie Dvořákové, Jána Gajduška a Štěpánky Veselské. Kapesní průvodce po tradičních galeriích, artových kavárnách a dalších zajímavých místech spjatých s uměním a životem města – vybírá zkrátka to nejlepší, co umění dalo Praze napříč staletími, a ukáže vám hlavní město tak, jak jste ho možná ještě neviděli. (Universum 2018, 320 stran, 299 Kč)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STARÉ POVĚSTI ČESKÉTřetí místo v kategorii historických encyklopedií získalo komentované vydání STARÝCH POVĚSTÍ ČESKÝCH od Aloise Jiráska s komentářem Eduarda Burgeta. Toto anotované vydání obsahuje úplný text Starých pověstí českých doplněný fundovanými komentáři. Ty upozorňují na zdroje, z nichž autor vycházel, podávají podrobnější informace o místech, osobách a událostech v pověstech zmiňovaných, a odkazují na další díla, literární, výtvarná, hudební či filmová, která z Jiráskových pověstí čerpají. V poutavé grafické úpravě s bohatým obrazovým materiálem tak získávají známé příběhy další rozměr a potěší jak čtenáře, kteří je už dobře znají, tak ty, kteří se s nimi seznamují poprvé.  (Universum 2018, 304 stran, 399 Kč)

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz