Sparta odvolala trenéra, povede ji Pavel Vrba

Vedení fotbalové Sparty odvolalo ve středu 3. února z funkce hlavního trenéra Václava Kotala. Ještě v tentýž den pražský klub oznámil jako jeho nástupce Pavla Vrbu.

Václav Kotal nastoupil na střídačku prvního letenského celku před rokem, kdy nahradil Václava Jílka. Tehdy se mělo jednat o dočasné řešení, jelikož Kotal působil jako trenér sparťanského B týmu. Jenže zkušený lodivod výrazně zlepšil předváděnou hru i výsledky, tým posunul z devátého místa na třetí a dovedl jej také k triumfu v MOL Cupu. I díky těmto úspěchům dostal Kotal důvěru a na střídačce Sparty pokračoval i do letošní sezony. Zejména v jejím úvodu se Spartě dařilo, ale poté začaly přicházet horší výkony i výsledky. Především na začátku jarní části sezony sparťanské výkony vázly a posledním varováním byla domácí prohra s Bohemians. Na špatný vstup do jara zareagovalo vedení klubu a Václava Kotala odvolalo.

Kotalovým nástupcem byl jmenován Pavel Vrba. Známý český trenér v tuzemsku působil hlavně v Plzni, se kterou několikrát slavil titul i účast v Lize mistrů. Poté Vrba trénoval také národní tým, se kterým rovněž neměl špatné výsledky ani výkony. Posledním Vrbovým působištěm byl bulharský Ludogorec Razgrad, se kterým slavil ligový titul. Nyní se Vrba postavil nové výzvě a přijal nabídku trénovat pražskou Spartu. Zda se mu podaří ustát tlak, který nemá v českém fotbalovém prostředí obdoby, a dokáže Spartu herně i výsledkově pozvednout, ukáže čas.

foto: sparta.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.