Dubaj a Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emirátyV pátek 3. prosince 2010 bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet Jaroslav Groh o svých dojmech z návštěvy země, která prošla ohromující změnou.

Spojené arabské emiráty patří mezi nové a zároveň nejbohatší státy světa díky svému přírodnímu bohatství. Nejznámější z emirátů je určitě Dubaj, který také zaznamenal neuvěřitelný až nepochopitelný rozsah a tempo výstavby. K výročí milénia byl postaven nejexkluzivnější hotel světa Burj al Arab, začátkem devadesátých let vznikla slavná Sheikh Zayed Road a jako součást obrovského nákupního centra byla vybudována umělá lyžařská sjezdovka. Budují se umělé ostrovy, byla otevřena velká mešita Grand Mosque, otevřela se veřejnosti nejvyšší budova světa Burj Khalifa bin Zayed. Právě na její stavbě se podíleli i Češi, nejen z Pardubic, ale i Chrudimi a okolí.

Předprodej lístků na přednášku, za 30 Kč (děti školou povinné zdarma) zajišťuje Informační centrum ve staré radnici, pondělí a středa od 7:30 do 17:00; ostatní dny od 7:30 do 16:00. Další informace a rezervace míst na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Přednáška se koná díky finanční podpoře města Chrudim.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.