Spolkový dům nabídne výstavu turistiky

logo_chrudimsko_hlineckoPřemýšlíte, kam na kole na výlet, kam vyjet s rodinou, kde se ubytovat, dobře se nadlábnout či zažít adrenalin na Chrudimsku – Hlinecku? Na to vše by měla odpovědět v úterý 20. dubna 2010 prezentace nabídek na rekreaci ve Spolkovém domě v Chrudimi. Na minivýstavě se od 14 do 17 hodin představí na čtyři desítky poskytovatelů služeb v oblasti cestovnímu ruchu. Vstup na ni je zdarma.

“Možná někteří ani přesně neví, kam vzít na výlet do okolí svoje známé. A nebo by chtěli mít různé letáčky pro případ, že by přijel někdo na návštěvu a chtěl poradit, kam na výlet. Nebo se chtějí dozvědět o letošních novinkách,” říká chrudimský místostarosta Roman Málek, který tak navazuje na průzkum návštěvnosti regionu. Z něho právě vyplynulo, že se mnoho návštěvníků dozví o turistických cílech od místních. Celý veletrh bude nabízet i novinky na letošní sezónu včetně letošního hitu – ubytování v Autokempu Seč Pláž od 20. do 23. května 2010, kdy navíc proběhne řada zajímavých akcí a to nejenom na Seči. V Chrudimi počínaje Bambiriádou, přes zajímavou adrenalinovou bikeovou akci či konče Filmovou nocí na Báře.

Výstava vznikla díky dlouhodobé spolupráci s Hotelovou školou Bohemia v Chrudimi, která zorganizovala část výstavy.

“Hotelová škola Bohemia vyučuje dva čtyřleté studijní obory Hotelnictví a Cestovní ruch, zakončené maturitou. Proto jsme se rozhodli pro spolupráci s městem Chrudim. Navíc se v naší expozici mohou zájemci seznámit s naší školou. Kromě toho škola vypsala pro studijní obor Hotelnictví ve školním roce 2010/11 pět grantů v rámci programu “Vzdělávání pro všechny”. Podporujeme vzdělávání sociálně znevýhodněných mladých lidí. Žák neplatí školné v průběhu prvních čtyřech let studia,” říká ředitel společnosti Hotelová škola Bohemia Eduard Kropáček.

 

Na výstavě návštěvníci najdou: Autokemp Konopáč, BOII Nasavrky, CA Šťastný den, CK Macek, Dřevěný kostel v Kočí, Farma Slunečný dvůr Holičky, Hotel Kapitán Seč, Hotel Styl Hlinsko, Hotelová škola Bohemia, Informační centrum Chrudim, Invia.cz, Klášter Podlažice, Lanový park Podhůra, Lichnice a okolí, Lucký vrch, Muzeum loutkářských kultur, Muzeum Skuteč, Oblast Chrudimsko-Hlinecko, Penzion Ambrozie Seč, Penzion EURO Chrudim, Penzion KarafiátSkuteč- Štěpánov, Penzion Relax Chrudim, Penzion U Čtyřlístku Hořeleč, Penzion Xanadu Hoješín, Penzion Žižka Chrudim, Ranč Kovářov, Rozhledna Bára Chrudim, Seč – autokemp Pláž, Strádov – zřícenina, Svojšice, Tomáškův dům Skuteč, Veselý Kopec, Zájezdní hostinec Obora Trpišov, Zámek Chrast a zámecká zahrada a Zřícenina hradu Rabštejn

 

Výstava je financována z projektu “Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko”, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.