Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Sportovní klub Shotokan karate Chrudim

Sportovní klub Shotokan karate ChrudimMožná, že žijete v Chrudimi už pěknou řádku let, a přesto nevíte téměř nic o místním klubu vedeném Janem Štěpánem, který se letos dočká již 15 výročí od svého založení. Tímto klubem je Shotokan karate Chrudim.

Nejdříve by stálo za to zmínit se alespoň v krátkosti o tom, čím karate vlastně je, či není. Podle jeho moderního zakladatele Gichina Funakoshiho je karate především životní cestou a jako takové by nikdy nemělo být použito k jiným než obranným účelům. Dnes vnímáme toto bojové umění též jako sport a i reprezentanti z klubu Shotokan karate Chrudim se úspěšně závodů již dlouhou dobu účastní. Karate však není pouhým sportem v dnešním (nikoliv Coubertinově) slova smyslu, nýbrž ho svým apelem na morální kvality cvičenců zřetelně převyšuje.

Podle názvu klubu byste asi neočekávali, že se na tréninku setkáte i s univerzálním sebeobranným systémem Allkampf-jitsu, o jehož cvičení rozšířil klub svůj repertoár v roce 2005. Můžete se tak setkat i s výukou technik karate vzdálenějších, jako jsou páky, hody či boj na zemi. Specialistou na sebeobranu je zde mladý trenér Tomáš Zajíc.

Sportovní klub Shotokan Karate Chrudim

Pro mladé zájemce (od 8 do 13 let) o cvičení tohoto bojového umění v klubu Shotokan karate Chrudim probíhá nyní nábor, který od září již potřetí odstartuje pod vedením Vítka Ronovského. Přihlásit se tedy mohou všichni se zájmem o výuku sebeobrany, zlepšení fyzické kondice či obnovení sebedůvěry. Tréninky probíhají pravidelně na ZŠ U Stadionu.
Asi by bylo zbytečné se zde dlouze rozepisovat – vždyť všechny potřebné informace včetně různých zajímavostí, článků a reportáží naleznete na stránkách klubu.

název: Shotokan karate Chrudim
adresa: U Stadionu 695, 537 01, Chrudim
kontaktní osoby:
  Jan Štěpán, tel. 605 475 937, jan-stepan@quick.cz
  Vít Ronovský, tel. 777 142 028, giltanas@centrum.cz  

webové stránky: www.shotokan-karate-chrudim.cz

 

Toto všechno a ještě víc můžete navíc shlédnout na živo na letošní Bambiriádě. Neváhejte a přijďte se tedy podívat na naši exhibici v pátek 5. května 2009 od 16 hodin!

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.