Úterý, 5.12.2023
KnihyKultura

Srdcem proti zdi

„Kdokoli jiný by ho už stoprocentně ve spánku ubodal k smrti. To já jsem aspoň při plánování jeho vraždy volila spíš bezbolestné varianty.  
Většinou.“ 

Moje první setkání s autorkou Marianou Zapatou nemohlo dopadnout lépe. Kniha Srdcem proti zdi se mi ohromně líbila, až na jednu sexuální scénu, která byla jako pěst na oko. Toho je škoda, ale když to opomenu, tak příběh byl vtipný, zábavný, dobrý, milý a nemám nic, co bych k němu vytkla. Četla jsem už několik komentářů na to, že Srdcem proti zdi je jedna z těch slabších od autorky, takže se upřímně těším na další její knihy, protože ty musí být pecka. 

Vanessa se stane osobní asistentkou sportovce, Aidena, který je opravdovou hvězdou. Jenže její práce asistentky obsahuje i kuchařku, uklízečku a kdyby to nebylo proti pravidlům, tak by mu utírala i zadek, aspoň tak mi to přišlo. Dělala vše, co bylo v jejich silách, ale nikdy nebyla doceněna, Aidenovi byla jedno a to takovým způsobem, že ji dokázal jedním slovem, ba jedním pohledem, ukázat, že je jen kus hadru. A proto Vanessa dala výpověď. Vždyť Aidenovi je jedno, kdo je jeho asistentka, ať si je hrubý na někoho jiného, ona to nemá zapotřebí. Díky platu, který od něj dostávala, si našetřila dost, aby se mohla osamostatnit a pracovat na volné noze, jako grafička, což byl její sen a ten si právě jde plnit. Dá výpověď a má za to, že už Hradbu z Winnipegu, jak se Aidenovi přezdívá, už nikdy neuvidí. Jenže jednoho dne ho najde na svých schodech, před svým bytem a Aiden prosí, aby se vrátila. Jenže Vanessa ví, že tohle není jen tak… 

„Jsi mi celkem sympatická by neměla být až taková lichotka. Fakt ne. Tak hloupá jsem nebyla. Ale… 
Nečekaně se mi z hrdla vydral chraptivý smích, a pak jsem se začala nepokrytě pochechtávat. Zvedla jsem oči ke stropu. 
Od někoho, jako byl Aiden, to nejspíš byl ten největší kompliment, kterého se komu kdy dostalo. 
Jsi mi celkem sympatická. Boha jeho. 
„Co je na tom vtipného?“ zeptal se Aiden a svěsil zamračené koutky.“ 

Srdcem proti zdiUrčitě si říkáte, tak jako já, že tohle už tady bylo. Bohatý, extrémně bohatý sportovec, chudá a obyčejná dívka, a jejich pracovní vztah, který možná má v sobě víc, než jen tu práci. A říkáte si to správně, ano, bylo tady toho už dost napsáno, ale Srdcem proti zdi není jako všechny tyhle ostatní romantiky, protože má v sobě hodně, ale opravdu velkou dávku ironie, humoru a vtipu. Bavila jsem se, protože Vanessa je naprosto skvělou hlavní hrdinkou, kterou si okamžitě oblíbíte. Její myšlenky, které autorka dala na papír, byly kolikrát nepublikovatelné a může být ráda, že nebyly v uvozovkách… 

Dá se říct, že úplně na konci je jedna sexuální scéna dvou postav a to bylo na houby. Pěst na oko, byla tam špatně a vůbec mi do příběhu neseděla! Srdcem proti zdi krásně plyne i bez toho, aniž by tam musely postavy mít sex, a tady mi to přijde, jako by autorka chtěla tam dát nějakou tu „přidanou hodnotu“ pro fanynky erotických románů, ale nesedělo to tam, a je to děsná škoda, kvůli toho nedávám plné hodnocení knihy. Zbytečnost! Doslova. A naštvalo mě to. 

Když ovšem pominu tuhle jednu scénu, tak příběh je skvělý. Bavila jsem se u něj, oblíbila si hrdiny, bojovnost a odhodlanost Vanessy, dokonce i mrzoutství a tvrdohlavost Aidena, upřímnost a veselost Zaca, dokonce i Trevor tam byl správně, ač bych mu ráda dala pěstí… Takže všechny čtenářky romantiky, šup do knihkupectví a tuhle si pořiďte. Věřím, že zklamané nebudete.

Hodnocení: 80 % 

Název knihy Srdcem proti zdi
AutorMariana Zapata
ŽánrRomány pro ženy
  
Nakladatelství Fragment
Rok vydání2022
Počet stran496
ISBN978-80-253-5799-6
  
Nákup knihy www.fragment.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Fragment

Nakladatelství FRAGMENT vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT. Dlouhodobě patří k nejvýznamnějším nakladatelům v České republice a od prosince 2014 je součástí mediální skupiny Albatros Media a.s.

www.fragment.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)