Neděle, 19.5.2024
KnihyKultura

Stesk po krvi

recenze knihy Stesk po krvi

Dvojice novinářů se dostane k případu, který je naprosto odlišný od všeho, o čem kdy psali. Sériový vrah pojídá své oběti, zapichuje do nich jehly… No, otřesné. Policie přijde na stopu, ovšem Besana s Piattiovou tuší, že je něco špatně a vydávají se pátrat po své vlastní ose.

Musím říct, že tento thriller byl naprosto perfektní. Parádní počtení. Počínaje tím, že se odehrává v Itálii, po všech těch knihách, kde jsou jména anglická, bylo velmi příjemným zpestřením vidět jména italská. Navíc charaktery Besany a Piattiové byly úžasné. Besana jako starší člověk, který se už jen tak nerozčílí a běží všechno, jak běží a leží. Kdežto Piattiová si vše bere k srdci, je to mladá holka, jež Besanu poslouchá na slovo a pomalu mu dokazuje, že bude dobrá. Že bude mít svým čtenářům co nabídnout. Velmi jsem ocenila to, jak obzvlášť postava Piattiové se stávala vyzrálejší a podnikavější než byla na začátku.

Stesk po krvi„Lehne si do postele a přikryje se až po bradu, ale ještě se jí nechce zhasínat světlo. Možná nechá zapnutou lampičku. Víc než skutečné temnoty se bojí tmy. Protože tma je něco, co zná, ale opravdová temnota ještě ne. Vždycky jí unikala z dosahu, i když vedle ní žila.Bude jeho pohled neproniknutelný, nebo smutný? Bude se tvářit vlídně, nebo odtažitě? A jak se na něj bude dívat ona? Tato otázka ji děsí ze všeho nejvíc. Měla by se k vrahům pociťovat spíš nenávist, nebo soucit? A kým je tváří v tvář tomu zlu ona? Dřív bývala oběť, tečka. Teď už ne. Teď je z ní někdo, kdo chce o zlu vyprávět. Ale má to dělat s odstupem, nebo se soucitem? A s jak velkým soucitem?“

Další plusový bod dávám za zápletku. Protože ten, kdo vraždí, se vzhlédl v sériovém vrahovi, jež pustošil italský kraj někdy v 18. století, získal celý příběh i nádech historie a tajemna. Já si nemůžu pomoct, ale musím opravdu vyzdvihnout autorův um vyprávět. Protože úžasně dokázal navodit atmosféru, když sněžilo a silnice byly namrzlé a prázdné, cítila jsem ten chlad a strach až ve svých kostech. Navíc to, jak si vymyslel různé zápletky, aby čtenáře zmátl, a při čtení nemohli přijít na vraha, bylo perfektní.

Každá kapitola odpovídá jednomu dni, kdy díky tomu můžeme sledovat opravdu celé vyšetřování. Pomalu nás vede celou spletitou cestou k rozuzlení, které pro mě bylo těžké. Představovala jsem si, že to bude s vrahem mnohem těžší, na druhou stranu je na posledních stránkách krásně popsána lidská, hlavně tedy ženská smyslnost a cit využít selský rozum. Na jednu stranu si nemyslím, že zrovna s takovým člověkem by to šlo tak lehce, ale kdo ví, co se takovým nemocným lidem odehrává v hlavě.

Jestli chcete číst vážně dobrý thriller, který je zvrácený, brutální, ale také dokonale promyšlený, není nic jednoduššího, než se pustit do čtení Stesku po krvi. Já jej všem milovníkům tohoto žánru velmi vřele doporučuji.

Hodnocení: 100%

 

Název knihy Stesk po krvi
AutorDario Correnti
ŽánrThriller
  
Nakladatelství HOST
Rok vydání2018
Počet stran460
ISBN978-80-7577-628-0
  
Nákup knihy www.nakladatelstvi.hostbrno.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

HOST

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

http://nakladatelstvi.hostbrno.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)