Úterý, 5.12.2023
KnihyKultura

Na lásku a nové začátky není nikdy pozdě

Barbara Hannay se českým čtenářkám představila už několikrát, aktuálně si můžete přečíst její román Štěstí si tě najde. Autorka neopouští romanticky laděné příběhy, které jsou oblíbené a i svůj poslední počin ladí do tohoto zavedeného kabátku.

Kate je padesát, má dospělé dcery, které žijí vlastní životy a ona se těší, že konečně začne cestovat s dodávkou, kterou si svépomocí opravuje. Jenže plány se hatí, Kate do života vstupuje exmanželova třináctiletá dcera Tilly, jíž právě zemřela matka a Kate se o ní má podle práva starat. Obě musí najít společnou řeč, a to se daří za pomoci stárnoucí herečky Olivie, hvězdy místního divadla, která po úrazu nemůže hrát hlavní roli  v právě zkoušené hře. Místo hraní Olivie dává lekce herectví nadané Tilly a ta postupně zjišťuje, že s Kate se dá docela vyjít

Štěstí si tě najdeŠtěstí si tě najde jede na vlně pohodových, tzv. „feel good románů“ v nichž hrdiny čeká životní obrat o sto osmdesát stupňů, ale zároveň i příjemné okamžiky, ať už v podobě zážitků s přáteli nebo s láskou. Hlavní postava, zralá a životem ošlehaná Kate je důkazem, že láska kvete v každém věku a nikdy není pozdě začít znovu. Autorka se velmi citlivě dotýká tématu náhradní výchovy, v případě tohoto příběhu „pikantní“ v tom, že Kate se musí postarat o dítě svého bývalého manžela, s nímž po rozvodu neměla nic společného. 

Děj knihy plyne pozvolna, nikam nespěchá, stejně jako hlavní postavy, které navzdory věkovému rozdílu zjišťují, že jim je spolu dobře. V dnešní době, která je hektická a plná nepříjemných a šokujících zpráv, je takový druh příběhu pohlazením pro duši. Barbara Hannay je Australanka, děj svých románů situuje právě do rodné země, do malých městeček, které od sebe mnohdy dělí mnohaset kilometrové vzdálenosti a jejichž obyvatelé jsou tudíž odkázáni především sami na sebe. I v tomto příběhu zažijeme menší drama, které děj okoření.

Počin Barbary Hannay ocení zejména čtenářky, které hledají odpočinkové čtení, nenáročný děj, v němž se snoubí romantika a životní zkušenosti, vždyť rodinné i vztahové problémy řeší občas téměř každý.

 

Název knihy Štěstí si tě najde
AutorBarbara Hannay
Žánrromán pro ženy
  
Nakladatelství Alpress
Rok vydání2023
Počet stran264
ISBN978-80-7633-952-1
  
Nákup knihy www.alpress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Alpress

Knižní Nakladatelství Alpress zaujímá na trhu s knihami jedno z předních míst a pro své čtenáře vydává knihy všech žánrů nejznámějších světových i českých autorů. Především romány pro ženy i muže, thrillery, příběhy ze života, knihy pro děti a mládež a také populárně naučnou literaturu.

www.alpress.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)