Sting se vrací s basou v ruce

Sting - Back To Bass TourNa beznadějně vyprodaném koncertu vystoupila 18. února v pražském Kongresovém centru legenda světového popu – britský zpěvák, skladatel a baskytarista Sting. Na obrovský zájem o koncert zareagoval Stingův management báječnou zprávou – britská hudební legenda přijede do Prahy letos ještě jednou, 25. června 2012, kdy vystoupí v pražské O2 areně.

Únorový koncert byl již sedmou Stingovou návštěvou ČR. Své hity naposledy pražskému publiku představil v O2 areně v roce 2010. Sting přijel v doprovodu symfonického orchestru. Aranžéři nové podoby jeho písní postupovali takřka jako skladatelé filmové hudby. Nová aranžmá Stingových písní spíše ilustrovala, než aby zásadně měnila jejich podobu. A ukázalo se, že to takhle skladbám britského zpěváka víc než sluší. Základním kamenem úspěchu koncertu byl ale Sting sám. Uvolněný, v dokonalé hlasové formě, se spokojeným výrazem ve tváři.

 

Sting - Back To Bass Tour

V přímém protikladu proti svému „symfonickému” zastavení přijíždí již podruhé Sting do Prahy v rámci turné Back To Bass (Zpátky k baskytaře) jen s kapelou. Koncertní program Back To Bass si Sting nadělil k 25 letům své sólové dráhy. Vloni na podzim s ním sklízel ovace v Americe, Evropu dobývá počátkem letošního roku. “Turné začalo 5. února v anglickém Newcastlu, poté se Sting představil například v Amsterdamu, Kodani nebo Varšavě. Od nás odjíždí do Vídně, Bruselu, Paříže a v březnu bude mimo jiné hrát v rodné Británii,” uvedl Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Při pohledu na následující seznam písní (není jich 25, ale pouze 21) lehce zjistíte, že se při koncertu dostane nejen na skladby z období Police, ale i na písně z různých období Stingovy pětadvacetileté sólové kariéry. „Nemám žádnou svou ´nejoblíbenější píseň´,” prohlásil přednedávnem zpěvák. „Vlastně je to svým způsobem pořád jedna a ta samá. A vypráví příběh mého života.”Stinga na turné doprovází kapela, kterou tvoří jeho dlouholetý kytarista Dominic Miller, dále Rufus Miller (kytara), Vinnie Colaiuta (bicí), Peter Tickell (elektrické housle) a Jo Lawry (vokalistka). Podle zpráv z dosavadních koncertů se zpěvák i kapela nacházejí ve velké pohodě a koncerty jsou po hudební stránce velkým zážitkem. Návrat k baskytaře Stingovi viditelně prospívá.

Repertoár koncertu:

All This Time
Every Little Thing She Does Is Magic (The Police)
Seven Days
Demolition Man (The Police)
I Hung My Head
I’m So Happy I Can’t Stop Crying
Stolen Car (Take Me Dancing)
Driven to Tears (The Police)
Fortress Around Your Heart
Fields of Gold
Sacred Love
Ghost Story
Heavy Cloud No Rain
Inside
Love Is Stronger Than Justice
The Hounds of Winter
The End of the Game
Never Coming Home

Přídavek:
Desert Rose
Every Breath You Take (The Police)

Přídavek 2:
Next to You (The Police)

Přídavek 3:
Message in a Bottle (The Police)

Live Nation

Více informací naleznete na www.sting.com a na stránkách pořadatele www.livenation.cz.

  

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.