Neděle, 2.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Stovka redaktorů školních časopisů se setkala v Chrudimi

Vyhlášení soutěže / foto Ondřej VrbovskýChrudim – ve čtvrtek 22. května 2014 se sjelo přes sto redaktorů školních časopisů Pardubického kraje do Chrudimi, kde převzali diplomy a zároveň měli setkání s pořadateli soutěže.

„Tak velká účast nás velmi mile překvapila, zabrali jsme celé podium,” pochvaluje si účast ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek z Občanského sdružení Altus. To pro zástupce redakcí připravilo nejenom předání diplomů, ale i setkání s jedním z porotců soutěže Josefem Kopeckým.

„Zájem dětí z redakcí byl obrovský. Je vidět, že chtějí na zlepšení časopisů pracovat,” podotkl porotce soutěže a redaktor Českého rozhlasu Pardubice Josef Kopecký.

Vyhlášení soutěže / foto Ondřej Vrbovský

Samotné časopisy soutěžily v několika kategoriích. Ve středoškolské vyhrál časopis Gymnázia z Ústí nad Orlicí Gymplák, v kategorii žáků prvního stupně časopis s názvem „4.A, 5.A” ze ZŠ Pardubice, Benešovo nám. V kategorii žáků II. stupně zvítězil časopis ZŠ Krouna Škrob a ve společné kategorii žáků I. a II. stupně těsně vyhrál časopis Riegrovák (ZŠ Svitavy) nad časopisem Třesk (ZŠ Morašice u Litomyšle).

Odborná porota, kterou tvořil zakladatel asociace internetových novinářů iPress a servisního centra pro novináře tiskovky.info Tomáš Zdechovský, šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák a redaktor zpravodajství Českého rozhlasu Pardubice Josef Kopecký, přidělila i mimořádné ceny. A to časopisu Třesk za autorskou originalitu a časopisu MUF (ZŠ Moravany) za nejlepší komiks.

Vyhlášení soutěže / foto Ondřej Vrbovský

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.