Pátek, 8.12.2023
Chrudim

Strážníci se vracejí pod chrudimské nádraží

MP ChrudimChrudim – Také v roce 2013 bude v lokalitě pod chrudimským nádražím pokračovat Integrovaný plán rozvoje města, v jehož rámci plánuje město dokončit rekonstrukci tří bytových domů včetně jejich vnitrobloku a realizovat rekonstrukci ulic Revoluční a Rooseveltova. Současně s tím se již připravují projekty na pokračování v regeneraci bytových domů a revitalizaci veřejných prostranství v roce dalším.

Město Chrudim chce přitom věnovat patřičnou pozornost nejen investicím, ale i pořádku a životu v lokalitě. Z tohoto důvodu se začátkem týdne uskutečnilo velké koordinační jednání za účasti vedení města, zástupců Městské policie a několika odborů Městského úřadu Chrudim.

„Přestože se za posledních několik let situace v této části města výrazně zlepšila, chceme navázat na kroky nastartované před pár lety a důrazně postupovat tak, abychom tady udrželi klid a pořádek. Tedy vůči těm, kteří nebudou chtít dodržovat stanovená pravidla,“ říká místostarosta města Chrudim Jan Čechlovský. 

Na jednání se tak mj. diskutovalo nejen o plánovaném průběhu regenerace, ale také o kontejnerových stáních a způsobu úklidu veřejných prostranství i společných prostor v bytových domech a jejich okolí, intenzívní spolupráci odborů při řešení dluhů na nájemném nebo službách a dalších potřebných krocích, včetně působení Městské policie v této části města.

„Při jednání jsme se dohodli, že v lokalitě obnovíme nepřetržitou službu strážníků Městské policie. Služebnu jsme tady zřídili před několika lety a strážníci zde mají pravidelnou službu, v posledních dvou letech ale nebyla nonstop. Vyhodnotili jsme, že charakter této části města včetně blízkého nádraží nepřetržitou službu strážníků stále ještě potřebuje,“ říká starosta města Chrudim Petr Řezníček.

Nepřetržitá služba strážníků Městské policie bude obnovena od začátku měsíce května.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.