STŘEPY – psychologický thriller nejlepší kvality od Michaela Robothama

STŘEPY Michaela Robothama

Jsem hlas, kterej uslyší, až bude umírat. Moje slova. Zeptám se jí, jestli se bojí. Odemknu její mysl. Zastavím jí srdce. Zatluču ji do podlahy a popasu se na jejích zkrvavenejch ústech.
Kdy?
Brzy.

Je to výjimečný a napínavý román,“ řekl Stephen King o knize STŘEPY Michaela Robothama.

Nadšené ohlasy sbírají STŘEPY australského autora po celém světě. Jeho psychologické thrillery byly přeloženy do 22 jazyků a vyšly ve více než 50 zemích světa. V češtině, exkluzivně v nakladatelství MOBA, vychází již čtvrtá kniha v hlavní roli s Joem O´Loughlinem, klinickým psychologem. Člověkem s brilantním mozkem, jemuž s ale zároveň rozpadá tělo v důsledku počínající Parkinsonovy choroby (předchozí: Řekni lituji, V podezření, Amnézie). 

STŘEPY Michaela Robothama přeložil do češtiny z originálu Shatter Alexandr Neuman.
Nastane chvíle, kdy všechna naděje zmizí, veškerá pýcha odejde, všechna očekávání, všechna víra i touha. Tenhle moment je můj, vlastním ho.
Christina Wheelerová chce skočit z mostu a ani psycholog Joseph O’Loughlin, řečený Joe, jí nedokáže sebevraždu rozmluvit. Později se u Joea doma objeví její dospívající dcera a tvrdí, že není možné, aby se matka dobrovolně zabila tímto způsobem, protože měla panický strach z výšek. Joe se obtížně vyrovnává s tím, že se mu Christine nepodařilo zachránit, a zároveň touží přijít na to, co ji k sebevraždě přimělo. Série vražd ho přivádí na stopu zabijáka, který překvapuje inteligencí i odpudivou zvráceností svého myšlení. 

Stvořil jsem Josepha O’Loughlina, protože jsem byl absolutně fascinován lidským mozkem. Všechno, co říkáme, co děláme, všechno, co se kdy stalo nebo stane, vychází z několik liber vážící hmoty, která vypadá jako ovesná kaše a které my říkáme mozek. Joe je nesmírně lidský, má skvělou mysl, avšak stejně tak velký má i smysl pro suchý drsný humor. Má jedinečnou schopnost vcítění se do lidského konání a to je nesmírně důležité k odemykání tajemství myslí….,“ popisuje hlavní postavu svých krimi románů autor, Michael Robotham. 

Michael Robotham však začal svoji kariéru jako novinář. Pracoval nejen v Austrálii, ale i ve Velké Británii a v Americe. Poté se několik let živil psaním románových životopisů slavných osobností. A pak to přišlo…O prvních sto stran jeho ještě nedopsaného thrilleru Suspect (V podezření) se strhla bitva na londýnském knižním veletrhu. Kniha byla přeložena do 22 jazyků, vyšla ve více než 50 zemích a ve světě se jí prodalo přes milion kusů. Od té doby Michael Robotham sbírá jedno ocenění za druhým a čtenáři po celém světě netrpělivě čekají na každou další knihu.

 

STŘEPY Michaela RobothamaNázev knihy:     STŘEPY
Autor:                  Michael Robotham

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   4427
Rok vydání:       2017
Počet stran:       568

ISBN:                  978-80-243-7461-1
EAN:                   9788024374611

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.