Pondělí, 15.7.2024
Chrudim

Studenti se už státním maturitám asi nevyhnou

Studenti se už státním maturitám asi nevyhnouLetos v srpnu se vláda definitivně rozhodla ve věci státních maturit. Od jara 2011 prostě budou!

Studenty středních škol čekala letos v září nemilá zpráva. Od letošního roku budou všichni studenti čtvrtých ročníků povinně skládat státní maturitu. A nejen oni se z této informace radují. Také učitelé budou mít o hromadu víc práce.

Příští týden dorazí na všechny střední školy testy na generálku státních maturit. Generální ověřování pak začne v pondělí 11. října. Má prověřit, zda je projekt za stovky miliónů dobře připraven.
Generálka i maturity se sice budou konat po několik dní, zkoušky z jednotlivých předmětů se však na všech školách budou konat v jeden den a v určitou hodinu. Studenti budou při generálce psát testy z češtiny, u druhého předmětu si mohou zvolit mezi cizím jazykem a matematikou. V případě českého a cizího jazyka je součástí zkoušky i písemná práce a ústní zkouška, ústní zkoušení se ale při generálce prověřovat nebude.

Po dopsání testů se zkušební archy naskenují a elektronicky pošlou do takzvané „datové vytěžovací farmy“, kde se automaticky vyhodnotí. Písemné práce a ústní zkoušení z češtiny a jazyků vyhodnotí učitelé přímo ve škole, opravené písemky a protokol o ústní zkoušce pak také pošlou do centra. Každou písemku měli původně hodnotit dva učitelé, kvůli úsporám ale nakonec práce projdou kontrolou jen jedněch očí.
Tak můžeme letošním „čtvrťákům“ pouze popřát – hodně štěstí!

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.