Neděle, 2.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Stylové rozloučení s fanoušky A Banquet

Skupina A BanquetSkupina A Banquet se rozhodla ukončit svou činnost a zve tak na poslední festivaly.

Jejich předposlední vystoupení se uskuteční 1. srpna 2014 na Sázavafestu a poslední hned druhý den 2. srpna 2014 na festivalu Natruc v Kolíně.

Přijďte se s nimi rozloučit.

 

 

 

Pražská rocková kapela A Banquet se rozhodla po téměř pěti letech ukončit svou činnost. Důvodem je odlišný pohled jednotlivých členů na budoucnost kapely. 

Měli jsme rozdílné představy o tom, co by se s kapelou mělo dít dál. Zažili jsme toho společně opravdu hodně a nebylo jednoduché říct si, že nebudeme s A Banquet pokračovat,” říká k rozpadu skupiny zpěvák a kytarista Matěj Káninský. „Kapela pro nás tři od začátku představovala všechno a je nejspíš dobře, že v momentě, kdy byla tahle idea narušená, rozhodli jsme se to ukončit,” dodává bubeník Richard Spilka.
A Banquet během své existence odehráli téměř 200 koncertů, mimo jiné v Anglii, Rusku, Itálii Maďarsku nebo v Polsku.

Skupina A BanquetTěch téměř pět let si teď zpětně vybavuju jako nějakej bláznivej film. Road movie, kterou člověk viděl jako malej. Scény převážně na cestách. Některý si pamatuju víc, některý míň. Nikdy nezapomenu na nekonečný debaty v dodávce… o hudbě, holkách, plánování budoucnosti, o faradayově kleci nebo: ‘Matěji, běž se zeptat na cestu.’ ‘Ne, teď seš na řadě ty..’,” vzpomíná Richard Spilka.

Michael s Richardem představili už na jaře svůj nový hudební projekt Rituály (www.facebook.com/ritualyritualy), ze kterého by se postupně měla vyvinout plnohodnotná kapela.

Pro Rituály jsme se rozhodli textovat v češtině. Doufám, že nás naši fanoušci budou sledovat dál,” říká ke vzniku nového projektu baskytarista Michael Vácha.

A další hudební plány má i zpěvák A Banquet Matěj, který se chystá odjet na čas do zahraničí.

Určitě budu v hudbě dál pokračovat, mám už spoustu nápadů a několik písniček, ale chci tomu nechat volný průběh, možná něco vydám za rok, možná za dva, uvidíme,” dodává s úsměvem Matěj Káninský.

Skupina A BanquetMoc děkujeme všem lidem, kteří nás během těch pěti let podporovali a nejvíc samozřejmě našim fanouškům. Sledujte naše nové projekty a těšíme se, že se s vámi uvidíme na posledních koncertech,” vzkazují kluci společně svým příznivcům.

A Banquet si jako předkapelu pro své pražské koncerty vybrali například Imagine Dragons, The Cribs nebo Hadouken!. Debutovou desku Breath nahrávali z části v Chicagu pod dohledem Steva Albiniho (Nirvana, Pixies). Pod všemi oficiálními nahrávkami kapely je podepsán producent Boris Carloff, se kterým kapela spolupracovala od úplných začátků. A Banquet byli také nominováni jako objev roku v cenách Anděl a ve stejné kategorii vyhráli anketu Žebřík.

Více na www.a-banquet.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.