Čtvrtek, 18.7.2024
HudbaKultura

Superstar Katy Perry se představí za pár dní v pražské O2 Aréně

Katy Perry23. února 2015, O2 Arena Praha

V návaznosti na obrovský úspěch právě probíhajících koncertů ve Velké Británii, na které pěli nadšené ódy fanoušci i kritika, globální superstar Katy Perry oznámila, že se do Evropy v letošním roce opět vydá a představí se v 18 zemích se svým ohromujícím programem “Prismatic World Tour“.

Světová superstar Katy Perry vydala předloni v říjnu svoje třetí studiové album nazvané „PRISM“, které debutovalo na prvním místě žebříčku iTunes v 97 zemích. Deska dosáhla nejlepších prodejních výsledků v kariéře zpěvačky. Celkem se titulu prodalo celosvětově víc než 6 milionů kusů během šesti měsíců od jeho vydání. První singl z alba, „Roar“ se stal globálním hitem – umístnil se na první příčce žebříčku iTunes v 96 zemích a zároveň je to zpěvaččin osmý singl, který dosáhl na vrchol americké Billboard Hot 100 Chart. Singlu „Roar“ se od té doby prodalo přes 10 milionů kopií po celém světě a stal se nejprodávanějším singlem v kanadské historii. Další singl „Dark Horse“ pokračoval v úspěšném tažení a umístil se na prvním místě v 38 zemích na iTunes a v Top 5 v dalších 90 zemích po celém světě!

V roce 2013 se Katy Perry také stala světově nejvíce sledovanou osobností na Twitteru, byla jmenována globální velvyslankyní UNICEF, obdržela nominace na dvě ceny Grammy (Skladba Roku a Nejlepší popový sólový výkon) a také nedávno na MTV European Music Awards získala cenu pro nejlepší zpěvačku za rok 2013.

Mezi její současná celosvětová propagační vystoupení patří například účinkování v Saturday Night Live, významné partnerství s Good Morning America , American Music Awards , Ellen a dalšími ve Spojených státech; velké promoakce s MSN a Visa v Kanadě; X – Factor , Graham Norton, Jingle Bell Ball & iTunes Festival ve Velké Británii; Le Grand Journal ve Francii ; Schlag Den Raab & The Voice v Německu ; X – Factor & Sunrise v Austrálii ; X – Factor v Itálii ; Music Station & Sukkiri v Japonsku a další.

První část světového turné Katy Perry na rok 2014 byla zahájena ve Velké Británii, následně byly na seznam přidány i termíny evropských vystoupení, která Katy Perry absolvuje příští rok.

Katy Perry

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.