Pátek, 22.9.2023
Chrudim

Sýrie – nepokoje trvají již třetí rok – pomoci můžete i Vy!

SýrieJiž třetí rok trvají nepokoje a násilnosti v Sýrii, které dosáhly intenzity občanské války. Humanitární situace velkého počtu Syřanů je velmi obtížná, i když se už nevyskytuje na prvních stránkách zpravodajství. Humanitární aktivity v Sýrii nyní představují nejrozsáhlejší z probíhajících operací složek Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, jejichž finanční rozsah činí v přepočtu 3 miliardy Kč. 

Situace není kritická pouze v samotné Sýrii, ale také v okolních státech, kde jsou statisíce uprchlíků. Jenom v cca. 400 evakuačních střediscích a táborech Červeného kříže a Červeného půlměsíce je více jak 575 tisíc uprchlíků a každý den přibývají.

Město Chrudim ve spolupráci s paní Bělou Jensen (Hnutí na vlastních nohou – Stonožka) vyhlásilo sbírku dětského zimního oblečení pro jeden z největších uprchlických táborů na světě v jordánském Zaatarí, kde se nachází až 80 tisíc uprchlíků. „K této sbírce se také připojil Oblastní spolek ČČK Chrudim.“ říká předseda oblastního spolku Vratislav Příhoda. „Syřané odešli ze své země jen v lehkém oblečení, které je před nadcházející chladnou zimou neochrání. V táboře nefunguje centrální vytápění, uprchlíkům, především dětem, je zima. Proto sbíráme teplé dětské oblečení pro děti od 0 do 18 let“ dodává.  Oblečení je možné donést do kanceláře Českého červeného kříže v Městském parku (Městský park 274) a to až do 8. ledna 2014

Sirie dítě

Oblečení bude vybíráno v pátek 27.12.2013 od 13 do 18 hodin, v sobotu  28.12.2013 od 9 do 15 hodin a v pondělí 30.12.2013 od 13 hodin do 18 hodin. Další termíny budou publikovány na internetu. V případě většího množství, je možné zajistit i svoz. Více informací na webu nebo telefonu 603 492 425 nebo e-mailu syrie@cckchrudim.cz. 

Pomoc mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného měsíce, který jako jediný celoplošně působí i přímo v Sýrii, můžete také finančně podpořit pomoci Konta humanity. Číslo účtu je 222885/5500 a variabilní symbol pro pomoc v Sýrii je 333. Platbu lze také provést elektronicky na stránkách Oblastního spolku ČČK (http://www.cckchrudim.cz/) platební kartou Visa, Mastercard či systémem Pay-Sec.

QR kod - Sirie

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.