Tanči jen pro mě

recenze knihy Tanči jen pro mě

Na tuto knihu jsem se velice těšila, poněvadž její anotace a líbivá obálka mě doslova nadchla. Bohužel má očekávání nenaplnila a se čtením jsem se celkem prala a nemohl za to fakt, že času bylo málo. Mohl za to, podle mého názoru, nevyužitý potenciál příběhu. 

Člověk, který unáší dívky, po kterých posléze požaduje baletní vystoupení. Má je uvězněné kdesi v provizorní “baletní cele” a za každé neuposlechnutí příkazu přichází krutý trest. Zmizení, které se už kdysi někde jinde opakovalo, rodina, která skrývá nějaká tajemství… Do toho ještě hledání sériového vraha. Wow, to už ke slušnému příběhu vyloženě svádí. 

Tanči jen pro mě - recenzeV Saxon Falls před lety zmizela mladá dívka Kelsey. Policie po dívce intenzivně pátrala, ale bohužel bezvýsledně. Rodina dívky byla a je zdrcena, každý se s tragédií vypořádává po svém a každý i tak trochu podivně. Celá rodina si nese jakési stigma, nejvíce asi Kelseyina sestra Janie. Z tragédie, která se před lety stala  se pomalu stává minulost. Ovšem jen do té doby, než zmizí další dívka – Whitney DeVriesová. 

Agent Mark Foster dostává na starost právě aktuální případ zmizelé Whitney. Velmi brzy si všímá drobných podobností s kdysi zmizelou Kelsey. Pravděpodobnost, že za zmizením obou dívek může jeden a ten samý pachatel je celkem vysoká. Obě dívky byly uneseny podobným způsobem a obě navštěvovaly baletní školu… Náhoda? 

Mark si je vědom, že jde o čas a také o to, zjistit ještě více informací o první zmizelé dívce, jejíž rodina podivně mlčí a není dalším vyšetřováním a dotazováním nijak nadšená. A rozhodně to nevypadá na trefování se do “živého”. Skrývá snad rodina první zmizelé dívky nějaké tajemství? A do toho tu máme nějaká ta nalezená těla, která má na svědomí sériový vrah, jež stále uniká…

Neskutečný potenciál! Kapitoly se střídají z pohledů jednotlivých členů rodiny vč. agenta. Každá postava v knize je po psychologické stránce výborně popsána, avšak i přes to vše kniha “cosi” postrádá. Klasický knižní průměr jež mohl být něčím výjimečným. V knize se střídají napínavé a zajímavé pasáže s pasážemi naprosto nudnými. Bohužel, je tomu tak. Je mi to líto. I přes to všechno má kniha celkem zajímavá hodnocení jak u nás tak v zahraničí. Jsou tak 50/50. Tedy, je příkladně vidět, že co se nelíbí jednomu čtenáři tak tomu druhému sedne a je nadšen. Proto knihu z mého pohledu nelze nedoporučit. Musíte ji prostě zkusit a uvidíte sami, zda budete spokojeni či nikoli. To je zkrátka vždy sázka do loterie.

 

Název knihy Tanči jen pro mě
AutorKylie Brant
ŽánrLiteratura světová, Thrillery
  
Nakladatelství Kalibr
Rok vydání2020
Počet stran368
ISBN978-80-242-6504-9
  
Nákup knihy www.euromedia.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Kalibr

Nakladatelská značka Kalibr se zaměřuje na vydávání detektivek, napínavých thrillerů, severského krimi a dalších žánrů, v nichž není nouze o prolitou krev.

Ke kmenovým autorům patří např. Gillian Flynnová, Angela Marsonsová, Harlan Coben, John Grisham, Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Louise Pennyová, Stefan Ahnhem, Daniel Cole nebo Tess Gerritsenová.

www.kalibr-knihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)