Terakotová armáda – osmý div světa k vidění v Praze i o Vánocích

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou SariyaNevíte, kam vyrazit s dětmi o Vánocích nebo na Nový rok? Chcete si odpočinout a zažít něco nového? Výstava Terakotová armáda a první čínský císař, kterou na pražském Výstavišti jen za první měsíc navštívilo na 20 000 lidí, zaujme děti i dospělé.

Dosud nejrozsáhlejší rekonstrukci proslulého mauzolea prvního čínského císaře Čchina, které je považováno za osmý div světa, můžete vyjma 24. a 25. prosince navštívit každý den od 10 do 18 hodin v Křižíkově pavilonu E na pražském Výstavišti.

Na ploše o rozměru 1800 m2 je prezentováno přes 300 replik soch terakotového vojska, včetně vozů či koní, a bronzových zbraní, které byly ručně vyrobeny v Číně. Seznámíte se se všemi prvky charakterizujícími hodnost každého vojáka (kterou dokládá typ účesu, brnění či založení rukou), s náročným procesem výroby Terakotové armády i s objevem originální hrobky v Číně a životem prvního čínského císaře. Výstava je opatřena audio-průvodcem a vedle vystavených exponátů nabízí i tématicky spjaté projekce dokumentárních filmů. Vstupenky na výstavu můžete kdykoliv věnovat také jako dárek v podobě poukazu. Pro děti, seniory, studenty, ZTP či školní skupiny je k dispozici zvýhodněné vstupné.

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou Sariya

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou Sariya

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou Sariya

Více na www.terakotova-armada.cz a www.ticketpro.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.