THE ADVENTURISTS: Tuk-tukem napříč Indií za 21 dní

The rickshaw run: Tuktukem napříč IndiíThe Rickshaw run je jeden z mnoha projektů The Adventurists, jedné americké partičky motivující všechny lidi světa ke zvednutí se z gauče a využití zbytku svého nudného stereotypního života k něčemu, co má alespoň trochu smysl. A jen tak mimochodem se přitom snaží i zachránit svět. Stačí mít v kapse odloženo zbytečných 2645 £ (v přepočtu tak nějak zhruba 98 tisíc Kč), z čehož jde 1595 £ rovnou na charitu, a tým odevzdaných kámošů, a můžete vyrazit!

Sice se za tuhle srandu plácnete přes kapsu, ale rozhodně to bude stát za to. Vykašlete se na rodinnou dovolenou a zajeďte se radši mrknout na krásy východu. Jedná se o cestu napříč Indií v tuk-tuku, kterou musíte zvládnout v určitém čase. Hned na počátku si můžete vybrat mezi třemi trasami. Ta nejdelší je dlouhá 3500 kilometrů, jede se v srpnu a trvá tři týdny. Projedete si každou vesničku odshora až dolů. Ještě před dlouhou misí si ale užijete parádní párty (která bude koncipovaná jako vaše poslední) s ostatními týmy bojující o holý život, zamáváte své důstojnosti a rozumu a zapomenete na svou minulost. Vzhledem k tomu, že se vám tuk-tuk rozbije (a to si můžete být jisti, že se stane) máte připočteno i pár dní navíc. Začínáte v severovýchodním cípu, v Shillongu, hlavním městě Meghalay. Projedete se Bangladéší, mezi himalájskými kopečky, Nepálem a pak zbytkem Indie a máte vyhráno. Jediné, co máte předem nalajnováno je startovní a cílová čára, zbytek cesty si jeďte, kudy chcete, dělejte si, co chcete, hlavně neumřete a přijeďte včas.

Hotovo. Zachránili jste minimálně deset stromů amazonského deštného pralesa a organizace Cool Earth, která díky lidem jako vy vybrala už celých 5,5 milionu £, vám děkuje. Stálo to za to, ne?

Párty po The Rickshaw Run

Co jsou vůbec tuk-tuky? Tak předně slangová zkomolenina asijské rikši. Naštěstí to ale máte s motorem, takže nemusíte vynakládat svoje síly a šlapat celou Indií. Ovšem rychlost to má velmi podobnou. Motor bude smrdět, tuk-tuk bude v každé zatáčce přepadávat, rozhodně ho rozbijete víckrát než jednou (především ale samozřejmě jen kvůli vaší nešikovnosti) a po celodenní jízdě budete rozdrkocaní jak nikdy, přesto ale to bude jízda. Každopádně je vymyšlen tak, abyste měli co největší potíže s přetrhnutím cílové pásky. 
Pokud se vám podaří cestu přežít, čeká vás na konci další obrovská párty, kde se opět (snad) sjedou všechny týmy oslavit ten holý fakt, že přežily. A když už jste u toho, tak rovnou oslavíte i to, že vaše dosavadní existence byla úplně patetická a že už tímto způsobem život vést nechcete.

THE ICE RUN
Mimo Rickshaw run jsou tu i další mise, které pro vás můžou být challenge, a při nichž možná objevíte svoje pravé já, vaše schopnosti a zvířecí instinkty. A nejsou o nic nudnější než výše zmíněná cesta tuk-tukem. Vybíráte si mezi přeletem (The Icarus Trophy), přeplutím (Adventure 9) nebo například mezi jízdou pouští (Mongol Ralley). A taky mezi něčím tak trochu nebezpečnějším a trochu drsnějším, než všechny tyhle zmíněné akce pro rodinky s dětmi. Něco, co už nebude samá párty. Něco, při čem vám bude tuhnout krev v žilách. A to doslova.

The Ice Run.

Cesta na Uralu, rozklepané rezavé motorce, Sověty okopírované od německého BMW R71, povede především přes zamrzlé jezero Bajkal a další řeky a silnice. Pojedete v dubnu, ale přesto bude zima jako v Sibérii (kde ovšem jste), až neskutečných -50°C. Dostanete sice nějaké souřadnice benzinek, míst, kde se můžete najíst a také jisté orientační body, ale zdaleka jich nebude tolik, aby pro vás cesta byla příliš jednoduchá. Pokud nemáte orientační smysl, navigační schopnosti a tuhý kořínek, raději se téhle akci vyhněte. Občas se tu totiž ztratí i sami místní.

The ice run

COOL EARTH: O CO TU VLASTNĚ JDE?
Záchranná organizace Cool Earth spolupracuje se spoustou místních komunit. Snaží se zachránit ty části deštných pralesů v Amazonii, které by byly jinak do osmnácti měsíců pokáceny. Jen 10 % z příspěvku jde na účet správců, kterým jde ale pouze o dobro planety

Proč zrovna Indie?
Indie je třetí nejchudší zemí světa. Globální oteplovaní a s ním spojené klimatické změny – vlny veder, cyklóny a záplavy – ubližují Indii víc, než kterékoli jiné zemi. Díky zachraňování deštných pralesů s organizací Cool Earth můžete osobně zabránit vypouštění velkého množství výfukových plynů (především CO2) a tím pádem i globálnímu oteplování.

Více informací o záchraně planety naleznete zde: http://www.coolearth.org/.

{qtube vid=8frifGn-S-M#t=47}

Pokud jste dostali chuť nějaké to dobrodružství zažít, navštivte jejich stránky: www.theadventurists.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.