The Cranberries – Roses Tour 2012

The Cranberries - Roses Tour 2012Původní irská čtyřčlenná skupina THE CRANBERRIES v čele s jedinečnou Dolores O’Riordan, která mnohokrát ovládla nejvyšší příčky hitparád s hity jako „Linger“, „Dreams“ nebo „Zombie“, vydala po 10 letech nové studiové album „Roses“, které obsahuje také aktuální hit „Tomorrow“. K této příležitosti se vydává v původní sestavě na nové světové turné, v rámci kterého zavítá 30. listopadu 2012 také do Prahy, TIPSPORT ARÉNY!

Prodali více než 30 milionů desek, vydali 8 veleúspěšných rádiových singlů a 4krát se umístili v prestižním žebříčku „Top 20 Billboard Albums“. Hráli před miliony fanoušků po celém světě, několikrát dokonce i před Papežem. Zdobili obálky nejslavnějších světových časopisů a účastnili se prestižních talkshow. Po několikaleté pauze, ve které se věnovali svým rodinám, se s obrovským elánem vrací s novou, v pořadí již šestou, studiovou deskou.

The Cranberries - Roses Tour 2012

Vždy jsem měl tušení, že vydáme další album,“ říká kytarista Cranberries Noel Hogan. „Před lety jsme se domluvili, že potřebujeme nějaký čas na odpočinek. A nyní je skvělé být zpět!

Nová éra kariéry Cranberries začala v roce 2010, kdy se vydali na vzpomínkové turné po celém světě. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané a sklidily ohromný divácký úspěch. Během tohoto turné kapela vymýšlela nové hudební nápady a melodie, kterými by mohli oživit svůj repertoár.

Výsledkem je album „Roses“, které obsahuje 11 zcela nových písní. Ty se opět nesou v jejich tradičním duchu, oplývají originálními melodiemi a skvělým akustickým zvukem. Dostatek prostoru získávají také vyzrálé texty zkoumající různé okamžiky a zvraty nevyzpytatelné životní cesty člověka.

Cranberries v nové desce neexperimentovali, přinesli opět to, co je před lety proslavilo a čím jsou unikátní. Nevtíravé pohodové melodie, které pohladí po duši, spojené s výjimečným hlasem Dolores O’Riordan, který během několika měsíců udělal ze začínající irské kapely celosvětový fenomén.

The Cranberries - Roses Tour 2012

Svým comebackem Cranberries zaplňují díru v žánru akustického rocku, která tam po nich před lety zůstala. Nikdo totiž nedokázal přijít s tak originálními melodiemi a celkovým hudebním projevem, aby Cranberries mohl plnohodnotně nahradit. Přijďte se i Vy podívat 30. listopadu 2012 do pražské TIPSPORT ARÉNY na návrat této hudební legendy, která v Praze vystoupí po více než 10 letech.

 

THE CRANBERRIES – Roses Tour 2012

30. 11. 2012 od 19:00 – PRAHA, TIPSPORT ARENA

Ceny vstupenek:
  Sezení Platinum – 1 590 Kč
  Sezení Gold – 1 290 Kč
  Sezení Silver – 990 Kč
  Stání u podia – 990 Kč
  Stání – 790 Kč

 

The Cranberries - Roses Tour 2012

Více na http://cranberries.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.