The very best of Black Gospel

The very best of Black Gospel17. prosince 2008, KC Aldis Hradec Králové.
Jen stěží uvěřit, ale podařilo se: výběr nejlepších zpěváků Gospelu ze Spojených států spojit v jednom souboru!

The very best of Black Gospel
se v provedení nejznámějších a nejkrásnějších Gospelsongů všech období dotýká mnoha lidských emocí.Ve společném provedení těchto 12-ti umělců se představí špičková úroveň gospelové hudební scény. Např. Gregory M. Kelly, který spolupracoval se jmény jako Diana Ross a Steve Wonder. Velmi populární je Craig Wiggins, který byl vůdčí osobností “Golden Gospel Singers” a absolvoval mezinárodní turné s Gospel-muzikálem “Mama I want to sing”. Účastnil se studiové spolupráce se Steve Wonderem, Babyface, Arethou Franklin a komě jiného obdržel vítězné ceny na “Stellar Award” 1998 a Grammy Award 2002. Další ze souboru je Timothy Riley, jehož největším úspěchem je vítězství na Grammy se souborem “Love Fellowship Crusade”. Spolupracoval s velikány gospelu jako Shirley Caesar, Helzekiah Walker, Kim Burrell, Yolanda Adams a Ricky Dillard. Kathleen Murphy Jackson je originální “Sister Carrie” ve světoznámém Gospel-muzikálu “Mama I want to sing”. Absolvovala kromě jiného turné se “Smokey Joe`s Cafe” a “Golden Gospel Singers” a vystupovala v muzikálu “Chicago” na Broadway. SuSu Bobien zpívala s velikány gospelu Shirley Caesar a Dorothy Norwood. Zpívala 13 let na světových turné s “Harlem Gospel Singers” kdy pro ni jednou z největších událostí bylo vystoupení ve Vatikánu. Také další umělci souboru spolupracovali s Harlem-, Golden- nebo Glory-Gospel Singers na světových turné. Nyní se chystají na své páté společné velké evropské turné, již podruhé do České republiky.

Ve dvouhodinovém programu tak zazní za instrumentálního doprovodu souboru ty nejkrásnější Gospel-songy jako Oh, Happy Day, Whole World in his Hands, Kumbaya , Down by the Riverside a další.

The very best of Black Gospel – je souborem, který svou profesionální úrovní patří k nejžádanějším v Evropě. Každý koncert tohoto souboru patří k vyjímečným zážitkům.

Věříme, že to může být i vyjímečný dárek pod stromeček, kterým můžete potěšit vaše blízké a přátele.

 

Přehled koncertů:

13.12.2008 Metropol České Budějovice
14.12.2008 Divadlo Hybernia Praha
15.12.2008 Stadion Brno
16.12.2008 Dům umění Zlín
17.12.2008 Kongresové centrum ALDIS Hradec Králové
18.12.2008 Kostel sv. Vojtěcha Ústí nad Labem

Více na www.aldis.cz a www.black-gospel.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.