Tip na RPG hru – Fate: Rozcestí

Fate: RozcestíVymysli si hrdinu a vyšli ho na jedinečnou výpravu. Zahraj si cokoli od válečného dramatu po romanci ze střední školy. Přenes se do doby středověkých rytířů nebo mezi roboty na vesmírné stanici. Prozkoumávej, vyjednávej, bojuj, získávej poklady. Na tohle dobrodružství jen tak nezapomeneš!

Fate je stolní hra na hrdiny, neboli RPG hra. Jejím základem jsou smyšlení hrdinové ovládaní hráči. Nejzkušenější hráč se pak ujme role Průvodce hrou a ovládá svět, ve kterém se hrdinové pohybují. Hra se dá hrát u stolu s kamarády nebo rodinou nebo online.

Jak hraní na hrdiny vypadá? Každý hráčův hrdina má několik vlastností, dovedností a problémů. Pokud se některý z hrdinů dostane do dramatické situace, vstupuje do hry náhoda. Hráč hodí kostkami a výsledek hodu v kombinaci s tím, jaké má postava dovednosti nebo nevýhody, určí, jak to dopadlo. Hra se dá hrát i na pokračování po mnoho a mnoho večerů, kdy hrdinové prožívají dlouhou sérii dobrodružství a postupně se jim zlepšují dovednosti.
Hra Fate vznikla v USA v roce 2003 a sbírá mezinárodní ocenění. Její předností jsou hlavně jednoduchá a svižná pravidla, která pod vedením dospělého Průvodce hrou zvládnou i děti od 6 let. Česká verze pravidel s názvem Fate: Rozcestí vyšla v roce 2014.

Ke hře postačí příručka pravidel, doporučené jsou čtyři Fate kostky. Hra rozvíjí fantazii a spolupráci u stolu.

Fate: Rozcestí

 

Název hry: Fate: Rozcestí
Charakteristika: hra na hrdiny, rodinná hra, konverzační hra, vyprávění příběhů
Vydavatel: Mephit (www.mephit.cz)
Lokalizace: kompletně v češtině

Počet hráčů: 2 – 6
Věk hráčů: 12+, pod vedením dospělého 6+
Doba hraní: volitelná

Doporučená prodejní cena: 119 kč
Web hry: http://faterpg.cz/
Eshop: www.mephit.cz

Fate: Rozcestí

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.