Tipsport arena vyhlíží třetí univerzitní derby

Tipsport arena vyhlíží třetí univerzitní derbyStále populárnější univerzitní sport si našel své místo i mezi fanoušky ledního hokeje ve východních Čechách. Obě univerzity v sousedních krajích se spolu utkají v nejkrásnější kolektivní hře, třetí vzájemný souboj hostí pardubická Tipsport arena v úterý 6. prosince 2016 od 18.00 hodin.

Oba dosavadní ročníky vyhrála Univerzita Hradec Králové, před dvěma roky triumfovala v Pardubicích 6:3, vloni uspěla 4:3 v prodloužení. „Věřím, že tentokrát se povede našim hokejistům vyhrát. My, kteří přijdeme fandit, se budeme snažit vytvořit pro naše hráče určitě motivační atmosféru,“ řekl rektor Univerzity Pardubice Miroslav Ludwig.

„Samozřejmě, že našemu týmu přeji výhru a také v ní věřím. Ale také si myslím, že daleko více tady jde o společnou sportovní zábavu a zpestření vztahů s univerzitou ze sousedního města. Když vyhrají Pardubice, tak jim rád pogratuluji,“ uvedl Kamil Kuča, rektor Univerzity Hradec Králové.

Úvodní vhazování provedou právě oba rektoři. Patrony letošního univerzitního derby jsou bývalí úspěšní čeští hokejisté a zároveň velcí kamarádi Michal Mikeska a Jaroslav Kudrna.

I letošní třetí ročník by tak mělo divákům přinést další atraktivní podívanou. Po zápase je od 20.30 hodin připravena pro fanoušky afterpárty v Congress Centre Palác Pardubice, kde vystoupí hudební skupiny Sabrage, Satelit Kanibal Official nebo DJ FLASH.

Cena vstupenky na hokejové utkání je 100 korun a společná vstupenka na hokejové utkání i na afterparty je za 200 korun. Pro studenty obou univerzit se prodávají lístky se slevou za 80 korun, resp. za 160 korun. Lístky lze zakoupit na pokladnách pardubické Tipsport areny, zlevněné vstupenky pro vysokoškoláky také na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice v Kunětické ulici, anebo ve studentském klubu Áčko v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách. Na Univerzitě Hradec Králové jsou k dostání v Centru služeb v budově A nebo na Katedře tělesné výchovy a sportu.

„Při loňském derby nám vítězství uteklo jen o vlásek a letos budeme bojovat, abychom konečně prolomili vítězné tažení týmu z Univerzity Hradec Králové a podařilo se nám vyhrát, a to právě na domácí půdě,“ řekl k úternímu zápasu kouč pardubického týmu Petr Filip, který zároveň vyučuje na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice: „Doufáme, že štěstí bude letos stát při nás a dostaneme konečně vítězný pohár z univerzitního derby do Pardubic.“

„Nejen studenti, ale i zaměstnanci univerzity se těší, že půjdou fandit našemu hokejovému týmu. Berou to jako společenskou meziuniverzitní záležitost. Myslím, že je dobře, když se takto společně s Univerzitou Pardubice dokážeme bavit a připravit takovou akci. Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi byla vždy určitá rivalita. My však toto bereme jako sport a jsme rádi, že se obě univerzity dokáží společně pobavit i změřit síly,“ nechal se slyšet Kamil Kuča.

„Univerzitní derby naše vztahy se sousední univerzitou nerozděluje, ale naopak spojuje. Navíc, hokej je v Česku velmi populární a v Pardubicích obzvláště, tak jsem rád, že se tato tradice ujala nejenom v Praze, Brně a Ostravě, ale také v našem regionu,“ doplnil Miroslav Ludwig.

Program 3. Univerzitního derby
• 17.00 hodin: otevření Tipsport areny
• 18.00 hodin: začátek utkání Univerzita Pardubice – Univerzita Hradec Králové
• 21.00 hodin: začátek afterpárty v Atrium Paláci Pardubice

Tipsport arena vyhlíží třetí univerzitní derby

Dosavadní univerzitní derby

1. Univerzitní derby, středa 8. října 2014 od 18.00 hodin:
UNIVERZITA PARDUBICE – UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ 3:6 (0:3, 1:1, 2:1).
Branky a nahrávky: 28:31 Hemský (Pniok), 43:26 Hemský (Vlček, Škvor), 51:31 P. Moučka (Škvor) – 3:55 L. Bureš (Pecen), 4:35 Křečan (Komárek), 12:11 L. Bureš (Hlavatý, Procházka), 34:26 Křečan, 42:13 Brebera (Michálek), 59:35 Mečiar. Rozhodčí: Kis – Barek, Doleček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2657. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:6.
Univerzita Pardubice: Truhlář – Bancíř, Boguaj, Krejnus, Siváček, Škvor, Tvrdík, Wasserbauer – Bouda, Brukner, Fedor, Hemský, Holec, Kněžour, J. Moučka, P. Moučka, Petružálek, Pniok, Poulíček, Škoda, Vlček. Trenéři: Vladimír Martinec, Petr Filip a Jakub Bažant.
Univerzita Hradec Králové: Bernart – Budínský, Komárek, Mečiar, Pánek, Plíhal – Bohdanecký, Brebera, L. Bureš, M. Bureš, Hlavatý, Janoušek, Křečan, Macháň, Michálek, Procházka, Stehno. Trenéři: Jan Hrdina a Jiří Janoušek.

2. Univerzitní derby, čtvrtek 22. října 2015 od 17.30 hodin, Fortuna aréna, Hradec Králové:
UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ – UNIVERZITA PARDUBICE 5:4 v prodloužení (2:1, 1:3, 1:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 13:00 Stehno (Chaloupka, Valášek), 19:37 Chaloupka (Procházka), 32:34 Křečan (Pánek), 54:22 Macháň (Procházka), 62:14 Procházka (L. Bureš) – 2:11 Srpek (Bažant), 22:20 J. Moučka, 30:17 P. Moučka (Zdráhal), 35:05 Petružálek (Panna). Rozhodčí: Veselý – Antalík, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2194. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Univerzita Hradec Králové: Bernart – Chaloupka, Piegl, Budínský, Pecen, Pánek – Berger, Valášek, Stehno, Procházka, Bartoň, Lukáš Bureš, Michal Bureš, Hlavatý, Janoušek, Křečan, Macháň, Plíhal, Bohdanecký. Trenéři: Martin Hosták a Petr Picka.
Univerzita Pardubice: Čáp – Zdráhal, Bažant, Škvor, Lenoch, Tvrdík, Zajíček, Petružálek – Hemský, Kastner, Karásek, Šťastný, Panna, Srpek, Patrik Moučka, Zelinger, Šimončič, Jaroslav Moučka. Trenéři: David Pospíšil, Filip Petr a Jakub Bažant

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.