Pátek, 24.5.2024
FutsalSport

Tisková konference ERA-PACKu Chrudim

Tisková konference ERA-PACKu Chrudim

V úterý 20. září 2011, dva dny před odjezdem týmu k zápasům UEFA Futsal Cupu, se uskutečnila v chrudimském hotelu Bohemia tisková konference futsalovového ERA-PACKu. Jak trenér Cacau, tak prezident klubu František Tichý, byli zasypáni dotazy týkající se aktuálních událostí v týmu, který se chystá obhajovat vybojované pozice na domácím i mezinárodním poli.

Tichý: Rozhodli jsme se dát šanci mladým

Prezident klubu František Tichý prozradil, co se událo v klubu během letní přestávky. “Pauza mi nijak nevadila, protože v klubu je práce pořád dost. Ale pochopitelně jsem seFrantišek Tichý na začátek sezóny těšil, víc se těšili snad jen hráči, pro které je letní příprava především dřina. Ale zase na druhou stranu jsou týdny přípravy i pro hráče po psychické stránce úlevou, protože v sezóně se po nich, budou chtít jen výhry,” sdělil s úsměvem přítomným hostům. V klubovém managementu ERA-PACKu k žádným změnám nedošlo. “Máme v týmu na funkcionářských postech lidi, kteří dělají v našem klubu z lásky k futsalu a k našemu klubu. Jsem rád, že odvádějí kvalitní práci, věnují klubu svůj čas, přestože za to nejsou honorováni a o nějakých změnách jsem ani nepřemýšlel.”

Změny v kádru popsal také poměrně jasně. “To je prostě život a změny musíme dělat i my. Kádr nám stárne, my o tom víme a tak jsme i letos udělali nějaké změny. Nebylo to ale nic překvapivého, skončili u nás Mikan s Kroulíkem, naopak z hostování v Torfu jsme si stáhli Matěje Slováčka, kterému jsme už konečně chtěli dát šanci a připravovali jsme se na jeho návrat celou minulou sezónu. Stejnou příležitost mohl dostat i Tomáš Koudelka, ale ten se rozhodl pro vlastní cestu a odešel do Bohemians,” vzpomenul odchod dalšího mladého talentu, který v létě překvapivě přestoupil do pražského týmu. “Proto jsme museli narychlo hledat alternativu a hodil se nám příchod Michala Mareše ml. z Tanga Brno. Také jsme dali šanci všem mladým hráčům z U-18 a jediný, kdo do závěrečné fáze přípravy vydržel, byl Marián Dobrovolný. Věřím, že i on dostane od trenéra šanci.”

 
Trenér Cacau sestavu netajil
 
Důvodem, proč se vedení ERA-PACKu rozhodlo uspořádat tiskovou konferenci až po prvním ligovém utkání je celkem jasný. Od soboty 24. září 2011 se totiž tým zúčastní Main round UEFA Futsal Cupu, kdy ze čtyřčlenné skupiny, hrané v polské Poznani, postoupí do další části souCacautěže dva nejlepší týmy. “Začínáme s norským mistrem a v této severské zemi se hraje odlišný styl futsal, než produkují jiné evropské státy. O jeho síle jsme se mohli přesvědčit v kvalifikaci ME letos na jaře, kde zanechali Norové dobrý dojem,” řekl trenér Cacau, který se ale nespolehl jen na informace o norské reprezentaci. “Máme k dispozici i DVD z utkání našeho prvního soupeře z předkola kvalifikace. Nechceme nic podcenit, k našim soupeřům chováme velký respekt.”

Druhého soupeře, belgické Chatelineau, si bude moci, stejně jako polského mistra Akademii Pniewy, prohlédnout v akci přímo v Poznani. “DVD je něco jiného, než osobní sledování. Video vám slouží k poznání soupeře, kterého nemáte možnost sledovat, ale spíše je vhodné pro posouzení individuálních schopností protihráčů,“ tvrdí zkušený futsalový harcovník, který před několika dny oslavil své 40. narozeniny. V hlavě má především myšlenky na UEFA Futsal Cup, kde je postup jeho hlavním cílem. “Mám už promyšlenou i sestavu,” prozradil překvapivě brzy, již čtyři dny před prvním utkáním. “Proti norskému Vegakameratene bude v brance Meller, první čtyřku tvoří bratři Marešové, Max a Slováček, v té druhé budou Vladyka, Rešetár, já a buď Neris nebo Popelka.”

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.