To nejlepší z českého rocku v Hlinsku

harlej_skwor_alkeholOblíbené koncerty pod hlavičkou Léto s Rychtářem pokračují svým devátým ročníkem. V příjemném prostředí hlineckého amfiteátru letos již proběhly dvě úspěšné akce se skupinami jako Divokej Bill, Chinaski, UDG a nebo Sto Zvířat. Třetí koncert však míří do tvrdších vod a nabídne to nejlepší z klasické české rockové scény. O sobotním večeru 16. července 2011 se totiž na jednom podiu v amfiteátru pivovaru Rychtář sejdou skupiny Harlej, Škwor a Alkehol. První dvě jmenované skupiny zde dokonce představí svá nová alba.

Harlej patří mezi stálice rockových koncertů už mnoho let. V poslední době se skupina propracovala k velké popularitě i díky energickým rockovým koncertům, které patří k tomu nejlepšímu, co můžete na českých pódiích zažít. Nové album z března 2011 nese název Máme vlka. K pilotnímu singlu Cesta do ráje se aktuálně točí videoklip. Zajímavostí je, že u této příležitosti kapela adoptuje na rok vlka v plzeňské ZOO. Nové písně se nesou v tradičním duchu tvorby kapely.

Přes deset let můžete v programech rockových klubů a v line-upu těch největších festivalů číst název skupiny Škwor. Jejich raketový start s albem Vyhlašuju boj je katapultovat mezi nejoblíbenější české kapely. V podobném duchu pokračovali na dalších deskách, z nichž to nejlepší shrnuli nav výběrovém albu v roce 2009. V březnu letošního roku vyšlo dvojalbum CD a DVD Drsnej kraj, které kromě novinek obsahuje videozáznam z turné Tak to jsme my 2010. Na světě už je i videoklip k novince Kámen.

Třetí interpret večera má své turné k poslednímu albu již za sebou. Aktuální studiový počin Pojďme se napít vyšel již před rokem. To tedy znamená, že Alkehol je právě uprostřed vymýšlení nových hitů.

Dá se ovšem předpokládat, že i přes potenciál nových písní budou všechny tři koncerty postaveny na osvědčených hitech. Tedy večerem 16. července budou v Hlinsku znít kromě novinek nesmrtelné pecky jako Pověste ho vejš, Svařák, Zemětřesení, Proč pocit mám a nebo Mý Slzy neuvidíš, Sraž nás na kolena či Život je krátkej a mnoho dalších v jedinečném živém podání.

Brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 16. července otevřou po 18:00 a koncerty začnou o hodinu později. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za vstřícných 230 Kč,  na místě bude jejich cena 280 Kč.

Příjemné koncertní prostředí opět nabídne velkokapacitní stany, mnoho míst k sezení, výčepy s různými druhy piva Rychtář a kvalitní technické zázemí. U amfiteátru bude opět připravené vyznačené parkoviště, dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem. Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě skupiny Kryštof a nebo Tři Sestry.

Více informací naleznete na stránkách http://www.letosrychtarem.cz/ nebo na facebooku.

Program Léto s Rychtářem 2011:
03.06. DIVOKEJ BILL + LEVELLERS /uk/ + POLEMIC /sk/
25.06. RYCHTÁŘ FEST (CHINASKI, STO ZVÍŘAT, UDG, VYPSANÁ FIXA..)
16.07. HARLEJ +ŠKWOR + ALKEHOL
12.08. TŘI SESTRY
27.08. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PIVOVARU (KRYŠTOF, PETR KOLÁŘ..)

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.