To nejlepší ze severní Indie a Nepálu

Táďž MahalV pátek 19. 11. 2010 bude od 18:30 ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet Eva Bucková o Severní Indie, Nepálu a také království Sikkim. Spolu s přednášející navštívíme Dillí, kde uvidíme Červenou pevnost, Velkou mešitu, Mughalskou hrobku, Lotosový chrám či nerezavějící sloup. Navštívíme chrámový komplex v Khadžuráho, ale i posvátné město hinduistů Váránasí.

Dále nás čeká „mramorové město“ Ágra  s velkolepou hrobku Tádž Mahal, která je symbolem Indie. Nebudou chybět čajové plantáže v okolí  terasovitého městečka Daržiling, odkud uvidíme i třetí nejvyšší horu světa Kánčandžungu. Z Indie navrtíme ještě metropoli Bengálska Kalkatu. Po návštěvě malého horského královstí Sikkim se zastavíme ještě v Nepálu, kde nás čeká malebné městečko Pokhara v podhůří Himáláje, metropole Káthmándú s buddhistickými pagodami a nepálské svatyně Swayambunath a Bothnath. Na závěr ještě koupání se slony v národním parku Chitwan.

Předprodej lístků na přednášku, za 30,- Kč (děti školou povinné zdarma) zajišťuje Informační centrum ve staré radnici, pondělí a středa od 7.30 do 17.00; ostatní dny od 7.30 do 16.00. Další informace a rezervace míst nejlépe  na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz. Přednáška se koná díky finanční podpoře města Chrudim.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.