Pátek, 24.5.2024
Cestování a výletyVolný čas

Toulky Siamem – zemí bílého slona

Siam, nebo chcete-li Thajsko, je úžasná země na jihovýchodně Asie, kterou během přednášky v pátek 12. ledna ve Vodních zdrojích Chrudim představí David Hainall (www.fototoulky.net).

Většina z nás zná Thajsko spíše díky světoznámým plážím, průzračné vodě a možná se řadě z nás do povědomí zapsala díky sexuální turistice. Ale to rozhodně není všechno, co tato země nabízí. Bohatá historie plná příběhů, nádherná příroda, pestrobarevná paleta původních národů se svéráznými zvyky a obyčeji, tržiště, stánky a vynikající jídlo na ulici nebo náboženské tradice hluboce zakořeněné v běžném denním bytí a žití zdejších lidí.

Bangkok, to je moderním životem pulsující metropole s bezpočtem chrámů, paláců, svatyní, spletí vodních kanálů nebo třeba pestrobarevnou čínskou čtvrtí. Nedaleko Bangkoku jsou legendární plovoucí trhy nebo tržiště stojící na železničních kolejích. V Avuttaha na nás dýchne bohatá historie a sláva vládců Siamu. Na severu Thajska se v okolí Čiang Mai budeme toulat v divoké přírodě národních parků s nespočtem nespoutaných říčních toků, vodopádů i krajinou původních vesnic, rýžových polí, čajovníkových plantáží i nádherných chrámů. Navštívíme i legendami opředené, obchodem s drogami nechvalně známé pomezí mezi Thajskem, Maynmarem a Lasosem, známé jako Golden Triangle.

Na závěr se zastavíme na liduprázdných plážích a v mangrovových porostech ostrava Ko Lanta a v okolí Ao Nangu.

Přednáška patří do série přednášek  Kolem světa za 80 minut.

 

Toulky Siamem

 

Kdy pátek 12. ledna 2024 od 18 hodin
Kde Vodní zdroje Chrudim

 

Vstupné je 50 Kč, děti školou povinné zdarma. Další informace na tel. 723 004 397 nebo e-mailu gutzer@centrum.cz.

 

Thajsko - Budha

foto: David Hainall

 

Kolem světa za 80 minut 2024 1Q

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz