Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Trans Siberian Orchestra s unikátní rockovou show v lednu poprvé v České republice

Trans Siberian Orchestra Americká progresivní rocková kapela Trans Siberian Orchestra, která má na svém kontě přes 10 milionů prodaných alb a více než 9 milionů návštěvníků koncertních show po celém světě, poprvé vystoupí v České republice. V Kongresovém centru Praha 24. ledna 2014 rozehraje velkolepé rockové divadlo se světelnou show, lasery, nejmodernějšími pyrotechnickými a vizuálními efekty.

 

Rušno bude nejen na ohromné hlavní stage, ale i na dalším pódiu v zadní části sálu. Zazní nejznámější hity kapely (Sarajevo 12/24, Wizards In Winter, Christmas Canon a další). Patnáct z nich Trans Siberian Orchestra ještě letos vydá na svém vůbec prvním „the best of” albu nazvaném Tales Of Winter – v České republice vyjde u Universal Music 7. října.

Trans Siberian Orchestra  

Trans Siberian Orchestra (TSO) je komerčně mimořádně úspěšným naplněním snahy známého producenta, skladatele a textaře Paula O’Neilla (spolupracoval např. s Aerosmith, Humble Pie, AC/DC, Joan Jett, Scorpions a dalšími kapelami či interprety) dát progresivnímu rocku zcela novou dimenzi. Hudební styl TSO bývá přirovnáván k originální směsici Pink Floyd, The Who a Yes, do hard rocku a heavy metalu přináší prvky klasické hudby, své party hraje symfonický orchestr, výrazně posílena je zpěvácká sekce.

Trans Siberian Orchestra

Rozhodujícím impulsem k založení TSO bylo setkání Paula O’Neilla se členy skupiny Savatage Jonem Olivou a Alem Pitrellim. Spolu s nimi jádro tvůrčího týmu tvoří klávesista a co-producent Robert Kinkel. Historie TSO se začala psát v roce 1993, kdy byla podepsána smlouva s Atlantic Records/ Warner Bros, TSO vydali první CD a vyrazili na první zimní turné – to letošní bude již čtrnácté v řadě. Věhlas TSO přinesla série rockových oper Christmas Eve and Other Stories, The Christmas Attic, Beethoven’s Last Night, The Lost Christmas Eve. Od roku 2010 patří alba TSO k deseti nejprodávanějším z katalogu Atlantic Records/ Warner Bros, celkem se jednotlivých alb prodalo více než 10 milionů kusů. Časopisy Billboard Magazine a Pollstar zařadily TSO mezi deset nejúspěšnějších kapel první dekády nového tisíciletí měřeno celkovým počtem prodaných vstupenek na koncerty. „Byli jsme jednou z prvních kapel, která měla automatický systém, synchronizující lasery, světla a pyrotechniku s rytmem hudby. Je to neuvěřitelně drahé, ale neuvěřitelně cool,” vzpomíná Paul O’Neill.

Trans Siberian Orchestra

Do Prahy Trans Siberian Orchestra zamíří v rámci zámořského turné, na které se vydává podruhé ve své historii, aby strhující rockovou show předvedli live svým fanouškům v Británii, Francii, Nizozemí, Belgii, Rakousku, Švýcarsku, Německu a konečně také v České republice.

Vstupenky na jediný koncert Trans Siberian Orchestra v ČR – 24. ledna 2014 v Kongresovém centru Praha – jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz v cenách od 590 Kč.

Trans Siberian Orchestra

 

Trans Siberian Orchestra s unikátní rockovou show v lednu poprvé v České republice

 

Více na http://www.trans-siberian-orchestra.cz/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.