Středa, 22.5.2024
FutsalSport

Trenér Cacau opouští FK ERA-PACK Chrudim

Trenér Cacau opouští FK ERA-PACK Chrudim; foto: Ivana HoškováPáteční zápas proti SAT-ANům Kladno byl poslední v dresu ERA-PACKu pro hrajícího trenéra, kterého futsalový svět zná pod jménem CACAU.

Zpráva o odchodu hrajícího trenéra ERA-PACKu Chrudim se šířila mezi futsalovými fanoušky rychlostí blesku. Ricardo Camara Sobral, známý jako Cacau, opravdu východočeský tým opouští, byť to nemusí být natrvalo. Zlákala ho nabídka vést v příštích třech měsících kazašský klub Kairat Alma-Ata, který se připravuje na účast v prestižním Final four futsalové Ligy mistrů.

 


Cacau; foto: Ivana Hošková

Když před čtyřmi roky Cacau přicházel do chrudimského ERA-PACKu, byla to velká sláva. Hráč s obrovskými zkušenostmi z brazilské, španělské, ruské a kazašské ligy u nás do té doby nehrál a výčet jeho úspěchů byl obdivuhodný, úctu vyvolávalo i několik startů za brazilskou reprezentaci. Na hřišti potvrzoval, proč je v celém futsalovém světe respektovaný, postupující věk ale nešlo zastavit a tak přestoupil z čistě hráčské role do pozice hrajícího trenéra chrudimského klubu. A před více než dvěma roky se stal asistentem Tomáše Neumanna u českého národního týmu, kde týmu hodně pomohl svými zkušenostmi.

 

V minulých týdnech ale o jeho služby projevil vážný zájem klub, ze kterého před lety do Chrudimi přišel – Kairat Alma-Ata, mnohonásobný mistr Kazachstánu, který ve futsalu patří do absolutní evropské špičky. “Dostal jsem od Kairatu postupně tři nabídky a ta poslední už byla taková, že jí nešlo odolat,” říká 41 letý Cacau. “Z klubu odešel trenér Barbosa, který dostal nabídku z ruského Novosibirsku, takže budu i týmu působit jako hlavní trenér,” těší se na novou výzvu. Kazašský klub povede v příštích týdnech v ligové soutěži, ale bude ho připravovat především na účast ve finálové části UEFA Futsal Cupu, což je obdoba fotbalové Ligy mistrů. Klíčová utkání čekají na čtyři nejlepší kluby kontinentu v gruzínském Tbilisi na sklonku dubna. Pak se Cacau vrátí do Chrudimi a stihne tak vyvrcholení play-off domácí Chance Futsal ligy. “Tak jsme na tom domluvení s prezidentem ERA-PACKu Františkem Tichým. Jsem rád, že mi umožnil pracovat v Kairatu a zúčastnit se s ním Final Four,” říká Cacau, který by svého působení v Kazachstánu chtěl využít i k prohloubení spolupráce mezi oběma kluby. “Byl bych rád, pokud by se mezi ERA-PACKem a Kairatem podařilo navázat úzkou spolupráci. Umím si představit, že by tento známý klub přijel do Čech na přípravný kemp. A ERA-PACK by se mohl představit na nějakém turnaji v Kazachstánu.”

Cacau; foto: Ivana HoškováCacau, který již třikrát zvedl nad hlavu trofej pro futsalového mistra ČR, se vydá směr Kazachstán na konci týdne. A tak ještě stihne páteční ligové utkání v Teplicích proti domácí Balticfloře. O další osud týmu ale strach nemá. “Bartušek je dobrý trenér, tři roky jsme spolu připravovali tým, on ví, jak s hráči pracovat, nebude mít problém,” věří svému kolegovi, se kterým stáli několik let na lavičce. “Má v týmu výborné hráče, Rešetár se za poslední roky hodně zlepšil, bratři Marešové se svými zkušenostmi z ruské ligy jsou stále velmi platní, k tomu v týmu zůstávají Brazilci Dentinho, Douglas a Max, ke kterým se ještě přidal Felipe.” Na to, jestli bude Cacau držet ERA-PACKu palce v dalších zápasech na dálku, bylo téměř zbytečné se ptát. “Budu výsledky kluků sledovat a věřím, že budou vyhrávat.”

To, co naznačil brazilský trenér, potvrzuje i prezident ERA-PACKu František Tichý. “Počítám s tím, že kádru se ujme dosavadní asistent Jaroslav Bartušek. Dobře ho zná a bude na něm, aby tým dále vedl,” vysvětluje. “Neměl jsem problém s tím, aby Cacau šel zkusit štěstí do Kairatu, vždyť za ty roky odvedl pro ERA-PACK hodně práce a stáž ve špičkovém klubu je pro něj určitě motivací do další práce. V květnu se k nám vrátí a pak teprve budeme jednat, jak to dál bude s jeho angažmá v našem klubu,” říká Tichý.

zdroj: www.fkerapack.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.