Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Tři týdny do svatby

“Herndon se zamračil ještě víc. „Ať ho nevpouštějí ani do přijímacího salonu, aby na vás čekal. Je hrozné takto mluvit o bratrovi vaší tety, ale vězte, že se mu nedá naprosto v ničem věřit.“

Grace zaťala zuby a nakrčila čelo. „Chápu. Moje matka mě před ním také varovala, když se proslechlo, že se krátce po smrti mého otce ocitl v Anglii. Zamlada jí ukradl její vzácný medailon, kterým splatil dluhy z karet.“”

Tři týdny do svatby je opět historická romance. Asi už si říkáte, že se teď u mě s nimi roztrhl pytel, ale někdy se to tak sejde. A když nejsou mé oblíbené, zatím jsem nepotkala žádnou, která by mě na chvíli odradila. Tento příběh je o rodině, zodpovědnosti, velké trpělivosti, pevných nervech a lásce. A myslím, že ty nervy hrajou hlavní roli, jinak si nedokážu představit  jak zvládnout 11 dětí.

Dneska dám přednost mužskému hrdinovi. Je jasné, že v té době existovalo více džentlmenů než dnes, ale Mattheus, hrabě z Worthingtonu, je kombinace džentlmena a proutníka. Samozřejmě pokud jde o tu správnou ženu a jen s ní. Díky tomu je skoro dokonalý muž. Je opatrovníkem svých tří mladých sester, stará se a rozmnožuje rodinný majetek a se svou nevlastní matkou dobře vychází. Zrovna letos uvádí do společnosti svou nejstarší sestru, což jsou vždy nervy a velké výdaje. Ještě před sezónou, když se vrací z obchodní cesty, ho zastihne bouřka, tak se ukryje v jednom hostinci. Zde potkává tu nejkrásnější a nejchytřejší ženu. Ještě dříve než mu sama vklouzne do postele, po čemž on sám touží snad od první chvíle, co ji uviděl, se rozhodne, že si ji vezme. Že se zamiloval na první pohled. Ráno, ale přijde zklamání. Postel prázdná, její pokoj taky a nikdo v hostinci neví o jaké ženě je řeč. Jako by se vypařila nebo spíše si ji vymyslel, ale Matt není blázen. Okamžitě dává do kupy veškeré své možnosti, jaké má, aby tu tajemnou ženu našel. Ale venkov i Londýn je velký kus země, najde svou lásku a splní si svůj sen?

Lady Grace Carpenterová přišla o rodiče a zůstala sama se svými sourozenci. Protože jich je 8, tak bojuje o opatrovnictví, aby je nerozdělili. Dala matce slib, že to dokáže. Protože v té době žena na to nemá nárok, a její zbylá rodina ji nijak nepodporuje, spíše naopak, její soudní bitva je velmi náročná. Nakonec ji pomůže strýc a sestřenice ji pak dělá společnici, každopádně každá mince má dvě strany. Její prohra spočívá v tom, že se musí vzdát svého soukromého života. Grace se nikdy nevdá a nebude mít muže. Když se ji naskytne možnost zažít aspoň jednou tu rozkoš, o kterou se připravila, a s mužem do kterého byla zamilovaná v době, kdy ji uváděli do společnosti, využije toho. Ví, že on ji nepozná a hostinský ji zná a bude dělat, že ji nikdy neviděl. Bohužel pro ni, ale zažije něco neuvěřitelného a její tělo, mysl i srdce nehodlá zapomenout. Vyrovná se s tím, aby nepřišla o své sourozence?

Tři týdny do svatby - recenze“Myšlenky se mu znovu stočily k neznámé dámě. Matt se zamračil. Ať ji má pod ochranou kdokoli, neodvádí moc dobrou práci. Vdaná není. Na prstu levé ruky neměla prsten, neviděl ani známky, že by tam kdy seděl. A než přišla k němu, byla panna. Co jen by mohlo slušně vychovanou dámu přimět, aby se oddala úplnému cizinci? On jí však nebyl cizí. Oslovovala ho přece mylorde. Odkud ji jen může znát? Považovala ho snad za typ muže, který ji zbaví nevinnosti a opustí ji? Tato otázka ho přivedla zpět k myšlence, proč se mu tedy vůbec odevzdala? Zamyšleně opřel hlavu o opěrák křesla. Proč jen k čertu zmizela?”

Tři týdny do svatby je velmi čtivý román. Najdete zde lásku, sex, napětí, intriky i klasické dvoření. Hlavně vás čeká zábava a úsměvné situace. Protože 11 dětí, 2 psi, spousta sloužících a rodinní příslušníci je dost lidí na to, aby si dva lidé našli trochu soukromí, i když mají dva velké domy.

I přesto, že se jedná o historický román, tak je napsán dnešním stylem psaní. Žádná nesrozumitelná řeč vás nečeká. Příběh má nádech přítomnosti, ale o kočáry, šaty, pravidla a zákony té doby nepřijdete. Kniha Tři týdny do svatby má ideální počet stran. Nic se nenatahuje, pořád se něco děje a průměrně příjemným tempem se dostáváte ke konci. 

Pokud jde o doporučení, myslím, že jsem v tuto chvíli napsala vše, co by vás mohla buď zaujmout, nebo odradit. Není to můj šálek kávy, jak víte, ale patří k těm lepším kouskům, které jsme četla. Tři týdny do svatby má mé požehnání pro vás, nadšence, pro historické romance.

Hvězdné hodnocení: 85 %

 

Název knihy Tři týdny do svatby
AutorElla Quinnová
ŽánrRomantika
  
Nakladatelství Cosmopolis
Rok vydání2021
Počet stran336
ISBN978-80-271-3265-2
  
Nákup knihy www.cosmopolis.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Cosmopolis

COSMOPOLIS vznikl v roce 2015 jako značka Nakladatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové i české krásné literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS napovídají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo nové značky v sobě nese více významů: hřbety stojících knih, živoucí město i rytmus. Značka tady přináší svým čtenářům knihy z celého světa a drží prst na tepu doby. Pestrou skladbu žánrů a stylů ostatně ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.

www.cosmopolis.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)