Turisty budou zvát k návštěvě regionu i v Olomouci

Turisty budou zvát k návštěvě regionu i v OlomouciOd pátku 22. do neděle 24. ledna 2010 hostí olomoucké výstaviště Flora další veletrh cestovního ruchu Tourism Expo. Na něm se představí stejně jako vloni i turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko.

“V loňském roce jsme testovali řadu výstav a olomoucká se ukázala jako zajímavá. Ona dostupnost pro obyvatele Olomoucka k nám do regionu je poměrně jednoduchá. Navíc v letošním roce zde nebude zastoupen Pardubický kraj, což byl další důvod k účasti,” přibližuje místostarosta města  Chrudim Roman Málek.

Expozice, jejíž součástí je terénní automobil Lada, bude propagovat i turistický portál www.navstevnik.cz.  Navíc jsou pro návštěvníky připraveny již tradiční letní turistické noviny, ale nově bude představena i letní akční nabídka.

“Inspirací byly letáky supermarketu, takže v duchu zdarma a ceny “od” lákáme na největší zajímavosti ve městě Chrudim a okolí. Navíc je akční leták doplněn kontakty na stravovací a ubytovací kapacity i celoročním přehledem akcí, stejně jako slevovým kuponem,” uzavírá Málek.

Díky lednovému termínu budou mít návštěvníci veletrhu už tradičně příležitost se hned na začátku nového roku seznámit s aktuální nabídkou domácích a zahraničních dovolených, poznávacích a léčebných pobytů desítek cestovních kanceláří, agentur, ubytovacích a stravovacích zařízení, dopravců,  lázní, sanatorií, muzeí  a dalších kulturně poznávacích zařízení.

Jak naznačuje slogan, který pořadatelé zvolili pro 15. ročník veletrhu – “CESTUJEME PO KRAJI” – bude TOURISM EXPO, mimo jiné, osobitou přehlídkou regionálních turistických zajímavostí, památek, folkloru, tradic, zvyků a specialit včetně kulinářských.

Účast na veletrhu je součástí projektu Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko a je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.