Už jste slyšeli AC/DC – Špejlbl´s Helprs?

Už jste slyšeli AC/DC - Špejlbl´s Helprs?

25. března 2011 od 21 hodin, Pardubice – Hobe Music Hall

Nejlepší revivalová kapela ACDC – Špejlbl’s Helprs v ČR.

Na počátku všeho stála touha několika muzikantů, tak trochu unavených tvorbou vlastních nebo snad raději pseudovlastních songů (každý trochu sebekritický autor hudby všeobecně známé pod názvem rock´n´roll jistě ví o čem je reč), zahrát si staré, ale nestárnoucí, dokonale vymyšlené songy. Původním záměrem nově vznikající skupiny bylo prezentovat díla rozličných autorů světové i domácí scény a bavit tím hlavně sebe a návštevníky našich vystoupení. Ovšem záhy po nastudování několika písní kultovní australsko-skotské formace AC/DC bylo jasné, že právě tato muzika, při jejímž poslechu většina z nás prožívala své první rockerské sny již v období povinné školní docházky, je našim srdcím nejbližší. A tak vznikl revival band.

Když revival tak precizně. Tak by se dalo formulovat motto našeho snažení. K dosažení co možná největší autentičnosti nám výrazně pomáhají dnes již celkem běžně dostupné notové zápisy a tabulatury. Velkou devizou skupiny Špejbl´s Helprs je zpěv v podání Petra Průši, který se (nejen dle našeho názoru) vypořádal s originálním projevem Briana Johnsona téměř dokonale.
S výjimkou bicích nástrojů, kde původního člena Petra Kareše vystřídal Marek Stark, hraje kapela v tomto složení: Petr Kopsa – basová kyt., Ivan Eis – rytmická kyt., Petr Kollert – solová kyt. a Petr Průša – zpěv. Skupina má za sebou mnohaleté putování po České republice s velmi pozitivním ohlasem u posluchačů. Naším záměrem zůstává hrát, rozšiřovat repertoár (v současné době čítající desítky skladeb) a bavit co nejvíce návštěvníků na vystoupeních našeho naklonovaného bandu po celé ČR i jinde.

Třebaže jsme si dobře vědomi skutečnosti, že originál AC/DC nenahradíme, pevně věříme, že znalcům udělá naše vystoupení radost, a že se možná z ostatních méně znalých posluchačů stanou další příznivci této světové legendy.

Kdy: 25. března 2011 od 21 hodin
Kde: Pardubice – Hobe Music Hall
Vstupné: 149 Kč (v předprodeji za 129 Kč)

Více na http://www.hobe.cz/music-hall/acdc-spejlbl-s-helprs/ a http://www.spejbls-helprs.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.