Neděle, 19.5.2024
Cestování a výletyVolný čas

Údolím Žejbra z Vrbatova Kostelce do Chrasti

Údolím  Žejbra z Vrbatova Kostelce do ChrastiChcete-li poznat jedno z nejkrásnějších míst na Chrudimsku a dozvědět se něco o přírodě vydejte se, se spolkem Altus v neděli 26. března 2017 na komentovanou pěší vycházku.

Povedou jí Jan Doucek a Naděžda Gutzerová a vydáme se z Vrbatova Kostelce údolí Žejbra do Podskaly a přes Podlažice do Chrasti.

Cílem vycházky je seznámit se zajímavostmi neživé i živé přírody. Za vidění rozhodně stojí nejvyšší opuková skála na Chrudimsku tyčící se nad Žejbrem v Podskále. Samotná říčka má v těchto místech přirozené koryto, které omílá skalní výchozy a vytváří i ostrovy. Nechybí zde prameny využívané dříve k léčbě, které zde v minulosti vytvořily travertinové kupy plné zkamenělin pravěkých rostlin. Nebude chybět známá tůň Vana využívaná v létě ke koupání. K tomu se můžeme těšit na první jarní rostliny a při troše štěstí i různé živočichy.

Sraz účastníků je v 9:15 na vlakovém nádraží v Chrudimi nebo v 9:50 na zastávce vlaku ve Vrbatově Kostelci. Dále je možné přistoupit do vlaku na zastávkách Slatiňany, Zaječice, Chrast či Horka. Návrat z Chrasti vlakem popř. autobusem. Svačinu a dobrou obuv s sebou. Délka trasy je asi 14 km.

Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim. Další info na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Údolím  Žejbra z Vrbatova Kostelce do Chrasti

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.