Úterý, 16.4.2024
HudbaKultura

Únor ve Skutči rozezní hlas Petra Spáleného

Únor ve Skutči rozezní hlas Petra SpálenéhoPetr Spálený v doprovodu APOLLO BANDU vystoupí 20. února 2013 od 19.00 hodin v Kulturním klubu Skuteč. Jako host koncertu vystoupí Miluška Voborníková.

Město Skuteč pro vás na začátek roku připravilo koncert dalšího výjimečného zpěváka, kterým je Petr Spálený. Tento zpěvák, skladatel a hudebník začínal jako bubeník v rock´n´rollové skupině Crossfire spolu se Zdeňkem Rytířem, Ladislavem Kleinem a Pavlem Petrášem.

Po návratu z vojny vystupoval se svým bratrem ve skupině Hipp´s, která byla později získala angažmá v divadle Apollo přejmenována na Apollobeat. Když bylo divadlo Apollo po okupaci uzavřeno, vystupoval Petr Spálený s Apollobeatem opět samostatně. Na začátku 70. let se tak stal Apollobeat jednou z nejúspěšnějších kapel. Spolupráce Petra Spáleného s Apollobeatem trvala celých dvacet let (1967-1987).

Roku 1987 přijal angažmá v Divadle Jiřího Grossmanna, kde působili spolu s Miluškou Voborníkovou ve skupině Miloslava Šimka a Jiřího Krampola. S Apollem koncertuje opětovně od r. 1995.

Za svou hudební kariéru nazpíval mnoho známých písní, za všechny jmenujme Plakalo bejby, Dáma při těle, Až mě andělé, Učitelka Josefína či Kdybych já byl kovářem.

Vstupenky budou v prodeji od 10. prosince na odboru kultury a školství MěÚ Skuteč a v obvyklých prodejních místech a na http://vstupenky.skutec.cz/.

Více informací na odboru kultury a školství MěÚ Skuteč, tel. 469 326 486/487, 731 557 422/477.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.