Utajené skály

Myslíte si, že znáte Železné hory jako svoje boty? Že je už máte celé prochozené a nic nového vás nemůže překvapit? Tak zažijte malé dobrodružství. My totiž známe skály, kam značky nevedou a někdy se jim i obyčejné cesty vyhýbají.

„Železné hory jsou bohaté na svoji geologickou minulost a netvoří je jen známe skály a vyhlídky. Jsou to také skalní útvary ukryté v lesích před zraky návštěvníků. A mnohé z nich jsou velmi zajímavé a rozhodně stojí za návštěvu. Právě proto jsme se letos rozhodli přiblížit tyto skály veřejnosti a připravili jsme kampaň s názvem Utajené skály“, vysvětluje manažer Národního geoparku Železné hory Jan Doucek.

Na našem facebookovém profilu a webu vždy cca 1x za 14 dní představíme jednu zajímavou skalní lokalitu, včetně jejích souřadnic. Turista, který skálu najde, vyfotí se u ní a fotku nám pošle, může vyhrát originální zkamenělinu. Jen je třeba k fotce přidat hashtag #utajeneskaly“ , doplňuje Doucek.

Víte, jakou vyhlídku nabízí Hradiště? Kde najdeme Havířské jámy? A jak asi vypadá Ševcova skalka? Tak sledujte „Utajeneskaly“ a vyrazte za malým dobrodružstvím.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz