Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Útočník Josef Marha končí v Pardubicích

Útočník Josef Marha končí v PardubicíchPo skončení pátečního utkání s Třincem potvrdilo vedení hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice ukončení angažmá útočníka Josefa Marhy v Pardubicích. Obě strany se dohodly na rozvázání dvouleté smlouvy dohodou za podmínek, které byly hráčem akceptovány.

„Další hráčovo angažmá není otázkou našeho klubu, musím ale podotknout, že nás znepokojily mediální výstupy o plánování dalšího angažmá hráče ještě v době platnosti jeho kontraktu v Pardubicích, a to i s přihlédnutím k jeho startu v dnešním utkání proti Třinci. Stejně tak se chci ohradit proti interpretaci některých médií, že důvodem ukončení vzájemné spolupráce jsou finanční problémy našeho klubu. Toto rozhodnutí je stejně jako předchozí změny kádru reakcí na hráčovu výkonnost s ohledem na výši jeho kontraktu. Není tajemstvím, že Josef Marha byl druhým nejlépe placeným hráčem naší organizace a v této souvislosti jsme očekávali od něj mnohem větší produktivitu,“ řekl generální manažer klubu Ondřej Šebek.

Ten dál potvrdil, že domluva na ukončení kontraktu proběhla velmi korektně. „Josefu Marhovi děkujeme za odvedenou práci pro náš hokejový klub,“ uvedl Ondřej Šebek s tím, že je možné, že tým bude doplněn o jiného hráče v případě dohody s ním. „Není to ale otázkou nejbližších dní,“ uzavřel.

Josef Marha, který je pětinásobným švýcarským mistrem, odehrál v této sezoně za Pardubice dvaadvacet utkání. Vstřelil v nich dvě branky a připsal si čtyři nahrávky. V hodnocení účasti na ledě má dva záporné body, na svém kontě má osm trestných minut.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.