Sobota, 9.12.2023
HudbaKultura

V Agoře proběhne benefice pro blížící se festival Jeden svět

Festival Jeden svět proběhne i v Chrudimi V chrudimském nízkoprahovém centru Agora proběhne benefiční koncert na podporu festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Koncert se bude konat 25. března 2017 od 19:00 a vystoupí zde kapely DayDreamsCirkus Blues. V rámci večera se bude také promítat starší festivalový snímek s názvem Punkový syndrom. Vstupné stojí 80 Kč.

Slogan pro letošní ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech, Jeden Svět, který pořádá organizace Člověk v tísni, zní “Umění spolupráce”. Je to pojem z oblasti současného umění, jímž se Jeden svět inspiroval a zasazuje ho do celospolečenského kontextu. „Zvolili jsme velmi pozitivně vyznívající téma, protože naše společnost již dlouhou dobu přijímá především negativně formulovaná sdělení,“ řekla ředitelka festivalu Hana Kulhánková. Festival začíná v Praze a následně se rozšíří do dalších třiceti dvou měst v ČR, včetně Chrudimi.

 

 

Slavnostně se festival v Chrudimi otevře veřejnosti v pátek 31. března 2017. V dopoledních hodinách se na návštěvníky budou pořadatelé těšit na Resselově náměstí, kde jim slovo spolupráce přiblíží v tvořivé dílně. Dále pak v 18:00 proběhne slavnostní zahájení projekce právě v klubu Agora. Prostory nízkoprahového centra Agora se tak promění v promítací sál a nabídnou pestrou škálu festivalových snímků pro školy i veřejnost. Můžete se těšit na řadu zajímavých hostů i výstavu obrazů pedagoga a výtvarníka Štěpána Doležala. Vystoupí zde také Drum For Fun a uvidíte i první festivalové snímky, My jsme počátek lidstva a Dobrý pošťák. Školní projekce se rozběhnou již 27. března 2017.

jedensvet.cz/chrudim facebook.com/JedenSvetChrudim | facebook.com/benefice

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.