Pátek, 29.9.2023
HudbaKultura

V červnu se do Prahy vrátí Thirty Seconds To Mars

V červnu se do Prahy vrátí Thirty Seconds To MarsAmerická skupina Thirty Seconds To Mars se 30. června 2014 vrátí do Prahy. Dějištěm jejich velkolepé show na podporu aktuálního alba Love, Lust, Faith and Dreams bude Tipsport Aréna.

 

THIRTY SECONDS TO MARS

Skupinu Thirty Seconds To Mars (často označovanou jen zkratkou 30 STM) založil v roce 1998 hollywoodský herec Jared Leto se svým bratrem Shannonem jako rodinný podnik a kapelu pro zábavu. Během pár let se z ní však stala rocková ikona, která dnes stojí po boku největších amerických hudebních hvězd. Včetně výše zmíněné letošní novinky Love, Lust, Faith and Dreams, kterou spolu s Jaredem Letem produkoval pětinásobný držitel Grammy Steve Lillywhite (U2, Rolling Stones, Pogues, Killers aj.) vydali 30 STM do dnešního dne čtyři studiová alba, kterých se prodalo přes 10 miliónů kopií a za která kapela získala bezpočet cen. 311 koncertů odehraných za dva roky jim navíc přineslo zápis do Guinessovy knihy rekordů za “nejdelší turné rockové kapely”.

V červnu se do Prahy vrátí Thirty Seconds To Mars

Nemalou zásluhu na řadě ocenění a celosvětové popularitě skupiny nesou také videoklipy v režii Jareda Leta, které svojí velkolepostí připomínají spíše krátkometrážní hollywoodské filmy než hudební klipy. Vzpomeňme např. třináctiminutovou videopodobu singlu Hurricane, kterou hudební stanice MTV kvůli sexuálnímu obsahu v původní verzi odmítla vysílat a v cenzurované podobě ji následně ocenila soškou za “nejvýpravnější video roku 2010”.
Stejnou pozornost k sobě aktuálně poutá i dokument Artifact, jež opět režíroval Jared Leto a který vedle vzniku alba This Is War přibližuje soudní spor skupiny s nahrávací společností EMI/Virgin Records, která kapelu před pár lety žalovala o 30 miliónů dolarů za nedodržení smluvních podmínek. Snímek Artifact, který byl vydán počátkem prosince, byl již před rokem představen na vybraných filmových festivalech, kde posbíral několik cen odborné kritiky i diváků. A neméně se Jaredu Letovi daří i v jeho herecké kariéře. Po čtyřech letech, které věnoval převážně kapele, se vrací na filmová plátna ve snímku Dallas Buyers Club (Klub poslední naděje), za který je nominován na Zlaté glóby a podle americké filmové kritiky by mu měl přinést i nominaci na Oscara. Film bude společností Cinemart uveden do českých kin 23. ledna 2014.

Koncert Thirty Seconds To Mars pořádá v Čechách Mania Promotion.

 

 

V červnu se do Prahy vrátí Thirty Seconds To Mars

Více na www.ticketpro.cz a www.thirtysecondstomars.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.