Pátek, 22.9.2023
Cestování a výletyVolný čas

V Hustopečích začnou brzo rozkvétat unikátní mandloňové sady

V Hustopečích začnou brzo rozkvétat unikátní mandloňové sadyMandloňové sady v Hustopečích na Břeclavsku, které jsou přírodní raritou střední Evropy, už brzy rozkvetou. Rozkládají se na několika hektarech a tvoří je více jak tisíc stromů. Není to dávno, kdy se uvažovalo o jejich vykácení. Nyní se přitom naopak plánuje, že se rozšíří o další hektary. Narůžovělé květy mohou obdivovat také návštěvníci čtvrtého ročníku Slavnosti mandloní a vína, která se uskuteční v sobotu 28. března 2015.

 

 

Organizátoři čtvrtého ročníku Slavnosti mandloní a vína slibují bohatý kulturní program a lákají na rozhlednu, gurmánské mandlové speciality v místních restauracích nebo kuchařskou show.

A na co se tedy můžete těšit?

Slavnosti mandloní a vína osloví nejen příznivce gurmánství, ale i rodiny s dětmi. Můžete společně nahlédnou z Mandloňové rozhledny do rozkvetlých korun mandloňového háje.

Sobota 28. března bude v Hustopečích věnována symbolům města – vínu a mandloním. Čtvrtý ročník Slavností mandloní a vína nabídne gurmánské, umělecké i turistické zážitky. Nenechte si den plný dobrého jídla, pití a zábavy ujít, program vypukne od 10.00 hodin na Dukelském náměstí.

Slavnosti mandloní a vína

Připravené jsou vystoupení hudebních skupin i cimbálovky, dětí z mateřských škol i folklórního kroužku, po celý den bude na Dukelském náměstí také řemeslný jarmark. Pro milovníky turistiky a krásné přírody je zase připravená vycházka Mandloňovou stezkou na rozhlednu, vydat se na ni budou moci zájemci individuálně i s průvodcem.

Od 12.00 do 19.00 budou také otevřené vinné sklepy a zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla, zvláště mandlových specialit. Na programu je kulinářská show, soutěž o nejlepší mandlový recept nebo O Zlatou mandli.

V Hustopečích začnou brzo rozkvétat unikátní mandloňové sady

Více na http://www.hustopece-city.cz/ a http://www.mandlarna.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.