Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

V nepřízni počasí zvládli starostové výlet na kole na jedničku

Prohlídka elektrokolV pátek 14. a v sobotu 15. května 2010  se vydali zástupci Mikroregionu Chrudimsko na exkursi v rámci projektu Cykoturistika – příležitost pro rozvoj českého venkova na Znojemsko. Nebyli ovšem pasivními účastníky, ale jezdili na kole.

“Počasí nám vůbec nepřálo, museli jsme trochu změnit program. Ale nakonec se všichni vydali na elektrokolech po místních stezkách,” přibližuje organizátor Roman Málek s tím, že bylo připraveno hned několik zastávek. Při nich se účastníci seznamovali s místy technické pomoci, znojemským cykloturistickým centrem služeb a informací či záměrem stavby dalších cyklostezek. Oproti jiným regionům mají na Znojemsku výhodu – většina cest v pohraničí totiž patří státu, takže není potřeba vykupovat pozemky.

 

Pro řadu účastníků byla cesta inspirativní a vznikly na místě hned nápady. Místo technické pomoci pro cyklisty by mohlo být v rámci chystaného projektu Švýcarny na Podhůře, neboť rekreační lesy jsou přímo dělané pro cyklisty. Manažerce mikroregionu se zase velice líbila elektrokola. “Byl to skvělý pocit. Vyjet do velkého kopce opravdu není problém. Skoro zvažuji, že podobné kolo pořídíme do rodiny. Ono z Chrudimi do Stolan je to pěkný kopec,” netají se Hedvika Šandová. Akci za podpory Pardubického kraje uspořádalo Občanské sdružení Altus ve spolupráci s Cykloklubem Kučera.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.