Neděle, 19.5.2024
Ostatní volný časVolný čas

V Pardubicích od konce září začínají kurzy irského tance!

V Pardubicích od konce září začínají kurzy irského tance!Koncem září pořádá kulturní sdružení Ryengle v Pardubicích kurzy irského tance – konkrétně kurzy irského stepu a irského softu.

Kurzy irského stepu začínají 29. září 2014 v pardubickém DDM ALFA a pořadatelé by jimi rádi navázali na úspěch kurzu z minulého roku.

Tyto kurzy se pořádají každé pondělí od 18:30 do 20:00 a provází jimi lektor Štefan Švestka.

Zároveň se začátkem kurzu irského stepu bude „restartován“ kurz irského softu, takže všichni příchozí budou začínat na stejné úrovni. Počátek tohoto kurzu je datován na 15. října 2014 a konat se bude v KD DUBINA v Pardubicích každou středu od 17:00 do 19:00 – lektory tohoto kurzu jsou Štefan Švestka a Hana Radilová.

Tyto kurzy jsou ideální pro lidi, kteří nemají žádné zkušenosti s irským tancem a chtějí se naučit základní taneční variace a techniku.

Kurz sestává ze 14 lekcí, které navazují na jarní část kurzů se stejným množstvím lekcí. Po absolvování obou kurzů by měli být účastníci schopni zatancovat jednoduché choreografie a taneční vazby.

Počet míst v kurzu je cca 15 lidí, takže je zaručeno osobní vedení jednotlivých adeptů.

Dále je také možné zúčastnit se dodatečných seminářů, které jsou určeny ke zefektivnění pravidelných kurzů a pomáhají ke zlepšení taneční techniky a osvojení prvních tanečních krůčků.

 

Nejčastější dotazy:

Jaké oblečení a boty jsou vhodné na kurz?
Oblečení: pot sající oděv obepínající boky, kolena a kotníky kvůli kontrole taneční techniky (například těsné tréninkové kalhoty, případně krátká sukýnka, těsné triko)
Boty: obuv, u které lze propnout špičku (například taneční piškoty, jazzovky, dancesneakers, v krajním případě tlusté ponožky) – boty je možné dodatečně objednat u lektorů jednotlivých kurzů

Jaký je vhodný věk pro navštěvování irských tanečních kurzů?
Nejnižší doporučený věk pro návštěvu našich kurzů je přibližně 10 let (limituje jej zejména doba schopnosti soustředění dítěte – pokud váháte, doporučujeme vyzkoušet 1-2 lekce a na základě toho se rozhodnout).
Horní věková hranice je nejvíce podmíněna zdravotním stavem a kondicí tanečníka. Naše kurzy opakovaně absolvovali i tanečníci, kteří přesáhli věk 55 let.

Jak poznám, že jsou pro mě irské tance vhodné?
Pokud si pokládáte tuto otázku, doporučujeme navštívit jednodenní seminář irských tanců, na kterém se máte možnost seznámit s krásou i náročností tohoto tanečního stylu.

Má smysl absolvovat kurzy vícekrát po sobě?
V podstatě každý kurz má svou vlastní náplň, kterou lektor uzpůsobí tanečníkům daného kurzu. Je připravována vždy nová choreografie nebo krokové variace. Proto není problém absolvovat několik kurzů za sebou, vždy se naučíte něco nového.

Budu mít jako člen kurzu povinnost vystupovat?
Nikoliv. Pokud ale o vystupování budete mít zájem a zvládnete nacvičovanou choreografii, dostanete možnost vystupovat (například na Energii irského tance, kterou jako společný pořad připravují kurzy Pardubic a Hradce Králové na závěr školního roku).

Co mám dělat, pokud se chci věnovat irským tancům i po absolvování kurzů?
Již během kurzů můžete prohlubovat své znalosti irského tance jednou za dva měsíce na jednodenních seminářích.
Pokud se však chcete věnovat irskému tanci s větší intenzitou, mohou se vám otevřít dveře do přípravky tanečního souboru Ryengle (otevírá se jednou ročně), ze které se rekrutují noví členové vlastního souboru.

 

Pro více informací navštivte facebook nebo webové stránky organizace Ryengle.

V Pardubicích od konce září začínají kurzy irského tance!

~tz~

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.