Neděle, 24.9.2023
KulturaOstatní kultura

V Pardubicích se budou dít divné věci …

Offcity festivalJe čtvrtek 17. září 2009, zdánlivě všední den … ne tak úplně – školáci i pracující míří za svými povinnostmi, doprava beze změny, stereotyp pracovního dne přeci nikoho neohromí … Proč by se měl tedy tento den lišit od ostatních?

Ve čtvrtek 17. září 2009 Pardubice ožijí, vybočí se svého stereotypu, začnou se zde dít vskutku podivné věci – uskuteční se zde totiž závěrečný festival konaný v rámci celoročního projektu OFFCITY. Základním tématem festivalu OFFCITY je reakce na veřejný prostor města, jeho oživení, ozvláštnění, doplnění. Jde zejména o prezentaci a propojení nejrůznějších forem výtvarného umění s divadelními a tanečními akcemi v prostoru města.

Festival se záměrně koná ve všední den, kdy se v centru Pardubic pohybuje velké množství lidí – žáci a studenti, pracující, každý si žije svůj všední den. Ti všichni mohou být účastníky, pozorovateli či přihlížejícími festivalového dění. Dramaturgie festivalu je postavená tak, aby obsahovala akce, projekty, performance, instalace, projekce atd., které mohou být v ruchu města na první pohled mnohdy těžko rozpoznatelné, pokud možno interaktivní. Ať již ve smyslu kontaktu s lidmi nebo ve smyslu reakce na určitou lokaci. Naším záměrem je, aby všechny nebo alespoň naprostá většina těchto divadelních, tanečních akcí či výtvarných instalací byla vytvořena přímo pro festival, pro konkrétní místo, konkrétní situaci.

Program a další informace naleznete na stránkách www.projekt.offcity.cz.

Projekt pořádá o. s. Terra Madoda za podpory Nadace Vodafone Česká republika a Magistrátu města Pardubic.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.