Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Valtteri Bottas kupuje skutečskou firmu Botas

Zřejmě jste zaznamenali, že skutečská obuvnická firma Botas je od začátku roku v likvidaci. Od té doby se objevilo několik zájemců, kteří nechtěli nechat tuto legendární značku padnout. Jedním z nejžhavějších adeptů na odkup značky Botas byla společnost Vasky, která v břenu rozjela i marketingovou kampaň. Dnes se ale v obchodním rejstříku objevila informace, že novým vlastníkem se stává úplně někdo jiný.

Botas se rozhodl koupit finský automobilový závodník Valtteri Bottas. Pilot Formule 1, který své největší úspěchy dosáhl s Mercedesem nyní jezdí za tým Alfa Romeo. Podle majitele firmy Františka Nestávala je prodej právě Bottasovi nejlogičtějším krokem i s ohledem na podobnost jmen. “Navíc byla jeho nabídka nejzajímavější,” dodává.

Pravdivost prodeje potvrzuje i tisková zpráva vydaná marketingovým oddělením závodníka. Odhaluje plán na několik let dopředu. Stojí v ní například to, že na rok 2026 (77. výročí od založení) chystá speciální kolekci 77, která odkazuje i na číslo, se kterým Valtteri Bottas závodí.

Podle obchodního rejstříku není předmětem prodeje jen obuvnická firma ale i celý areál. Valtteri Bottas v tiskové zprávě dále píše, že jeho snem je vybudovat vlastní závodní okruh. Česká republika by se tak mohla dočkat své první Velké ceny. Otázkou zůstává, zda se to stihne do zmiňovaného výročí či nikoliv.

 

Vizualizace závodního okruhu ve Skutči
Vizualizace závodního okruhu ve Skutči

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.