Pondělí, 15.7.2024
Chrudim

Vánoce jsou časem i na charitu

Předání penězVánoce, svátky lidí dobré vůle, nejsou spjaty jen s dostáváním dárků, ale i s jejich rozdáváním. Obdarování, to často potěší a zahřeje na duši více, než ten nejcennější dárek ze všech.  Zejména pak, když dárek nejen potěší, ale i pomůže.

V pondělí 29. prosince 2008 se na stavbě hospice v Chrudimi potkali dva dárci, kteří těsně na sklonku roku předali finanční prostředky na dostavbu a vybavení hospice.

Prvním z nich byl starosta Kostelce u Heřmanova Městce Lubomír Jankovský, který předal výtěžek malého vánočního zpívání ve výši 3 241 Kč.  Druhým byl Roman Málek, který při své akci pro přátelé, vyzískal mezi svými známými 1 497 Kč.

“Stavbu hospice dlouhodobě podporuji. Letos kromě této částky jsem na benefiční dražbě koupil jedno nepotřebné okno,” dodává Málek.

Ten také letos na svých novoročenkách nabádá k podpoře hospice. “Posíláte novoroční SMSky? Mně ji prosím neposílejte, ale raději pošlete DMS na vybavení hospice, který se dokončuje v Chrudimi a jehož stavbu dlouhodobě podporuji. Zprávu ve tvaru DMS HOSPICCHRUDIM zasílejte na číslo 87 777. Cena DMS je 30,- Kč, hospic obdrží 27,- Kč Více o projektu na www.smireni.cz.”

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.