Ve třiceti (poprvé) single

recenze knihy Ve třiceti (poprvé) single

„Ehm, jo. Mám fretku, jmenuje se Arnold. Je… ehm, hnědej. Dneska byl na operaci u veterináře a teď jsem si vzpomněl, že za chvíli končí návštěvní hodiny. Je to s ním dost vážný. Nebylo jistý, jestli to přežije.“
„Panebože, to mě hrozně mrzí,“ lituju ho. „Co se mu stalo? Mám tam jít s tebou?“ Když přijdete o domácího mazlíčka, může vám to způsobit trauma.
„No… ehm, ne, ale díky,“ zamrmlá.
„To je v pohodě,“ ujišťuju ho.
„No, víš, vzal bych tě s sebou, ale, ehm, bohužel…“ Zaváhá. „Ten veterinář je fakt striktní a na návštěvy tam smí chodit výhradně rodinný příslušníci…“
„Na návštěvy smí jenom rodinný příslušníci… fretky…“ zopakuju natvrdle. Konečně mi to začíná docházet. Jsem praštěná a on se snaží vycouvat.“

Pokud hledáte vtipný a odpočinkový příběh, tak v tom případě musíte sáhnout po knize s názvem Ve třiceti (poprvé) single. Je to odlehčené čtení, které má hodně do sebe. V ději se řeší problém ženy po třicítce a myslím si, že na dnešní dobu se jedná o velmi reálnou situaci. Nakonec vše je vyústěno skvěle a hlavně vtipně, kdy ji kamarádky pomůžou k tomu, aby se vrátila zpátky k randění.

Ve třiceti poprvé singlJednatřicetiletá environmentální psycholožka Alexandra Wigginsová se jednoho rána dozví, že její manžel je gay. Znají se od školky a nikdy to na něm nepoznala, což ji docela dost vyvede z míry, ale musím říct, že ne tolik, jak bych očekávala. Tady šlo vidět, že hodně dlouhé partnerské vztahy a kamarádství dokážou problémy povznést nad aktuální emoce, které ve vás hýří, a proto se stáváte netečnými a tak trochu mimo.

Když její nejlepší kamarádky spojí své síly a vymyslí plán, jak Alexandru vrátit do života plného randění a heterosexuálních mužů, aby se dočkala „a žili spolu šťastně až do smrti“, začíná velmi vtipný příběh. Alex nakonec kapituluje a souhlasí s jejich hrou. Bude to pro ni správné rozhodnutí? Najde toho pravého?

„Další den ráno se cítím odporně, jako po sexu na jednu noc. Teda aspoň si představuju, že má člověk takový pocit, jelikož jsem sex na jednu noc nikdy neměla. Spala jsem jenom s Michaelem.“

Při čtení knihy jsem Alex ani jednou nelitovala, i když se nachází ve velmi šokující a nezáviděníhodné situaci. A to proto, že ji zvládá bravurně a já celou dobu jen obdivovala, jak se s tím pere. Navíc je příběh opravdu vtipně napsán a sem tam jsem z ní měla dokonce pocit, jako by si to naopak užívala, než aby truchlila. Kdybych se do podobné situace dostala já, a přišly za mnou kamarádky s plánem „jak začít randit a najít pana božského“ – stejným jako v té knize – neváhala bych a výzvu přijala. Reálný život se zase moc neliší, taky vás dokáže překvapit a to hodně negativně, ale samozřejmě také vtipnými a pozitivními situacemi. Koho bych sem tam nakopala do zadní části těla, byl Michael, s tím jak se rychle vrhnul do nového života a začal si jej užívat, aniž by koukal kolem sebe. Egoista je to!

Ve třiceti (poprvé) single je velmi čtivá, kapitoly na sebe navazují a děj je velmi plynulý. Nemáte se kde ztratit a protože je celý příběh pohodový, tak vám nebude dělat problém knihu odložit kvůli povinnostem a ve chvíli, kdy se k ní zase vrátíte, okamžitě se ocitnete zpátky mimo realitu. Trapné situace jsou vyvážené a je jich akorát, takže to nepůsobí uměle a neměla jsem pocit, že by to byla jedna velká, trapná scéna, jak se to někdy u podobných knih stává.

Knihu doporučím všem ženám, které mají rády lehké, pohodové a vtipné čtení. Je to pro ty, které si chtějí odpočinout od každodenních starostí, ale také pro ty, které hledají způsob, jak skočit do nového života po partnerském krachu. Nic totiž není tak černé, jak vypadá a tato kniha může být pro některé dobrým rádcem, jak začít znova.

Hodnocení: 95 %

 

 

Název knihy Ve třiceti (poprvé single)
AutorLisa Daily
ŽánrRomány pro ženy
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2018
Počet stran336
ISBN978-80-7588-069-7
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz/
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)