Voda na fotografii

Chrudimský náhonSoutěžní anketa „Řeky, říčky, bystřiny a potoky Pardubického kraje” má dobu trvání od 18. dubna 2013 do 1. dubna 2014.

Neustálé plynutí krajem, kde si razí cestu, ať už díky tvořivým silám přírody či vlivem zásahu ze strany člověka, vytváří důležitý rys na tváři krajiny v podobě vodního toku. Vodní tok samotný lze vnímat jako ekosystém, kde dochází k přenosu informací a proudění energie. Přítomnost v jeho blízkosti může přinášet ale i jiné zážitky. Patří mezi ně schopnost vyvolat v lidském nitru nejrůznější pocity od radosti, přílivu životní energie až po uklidnění a uvolnění. Přítomnost, ba dokonce pouhá myšlenka na proud vody, má ale i moc navodit vzpomínky s odleskem třpytivé vodní hladiny v srdci člověka, který jako kdyby si na stříbrném plátně paměti přemítal zážitky již minulé…

Pokud patříte k lidem, kteří si uchovávají památku na proud vodního toku v podobě nějakého snímku nebo jen máte prostě chuť fotograficky nějaký vodní tok zdokumentovat a podělit se o zážitekze zachycení okamžiku s ostatními, naskytla se vám jedinečná příležitost. Regionální muzeum v Chrudimi spolu s Ekocentrem Zelený dům Chrudim totiž vyhlásily přírodovědnou soutěžní anketu „Řeky, říčky, bystřiny a potoky Pardubického kraje”, která probíhá od 18. dubna 2013 do 1. dubna 2014. Účastníci soutěžní ankety tak mohou zasílat fotografii kteréhokoli oblíbeného úseku vodního toku do 1. listopadu 2013, a to na adresu Regionální muzeum v Chrudimi, Široká 86, 537 01, Chrudim. Existuje ale i možnost odevzdat své snímky v pokladně Regionálního muzea v Chrudimi od úterý do neděle mezi 9. a 17. hodinou nebo zasílat je prostřednictvím elektronické pošty na anketní e-mail ochranarsky@gmail.com nebo vylicilova.muzeumcr.@seznam.cz.

Spolu s fotografií je potřeba zaslat souhlas, jímž povolíte uveřejnění fotografií na webových stránkách muzea, a kontakt na autora snímku (jméno, adresa, email). Tyto dvě náležitosti však nebudou uveřejněny, neboť slouží k tomu, aby bylo možné kontaktovat výherce a případně vrátit fotografie zpět autorům po ukončení soutěže.

V době od 2. listopadu 2013 do 1. dubna 2014 bude probíhat na www.muzeumcr.cz internetové hlasování. K samotnému vyhlášení vítězného snímku dojde v dubnu 2014 při příležitosti konání Dne Země v Chrudimi.

Plakát akce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.