Vojáci na Aviatické pouti

acrTradičním účastníkem Aviatických poutí je Armáda České republiky a nejinak tomu bude i letos. Na pardubickém letišti se ve dnech 6. a 7. června 2015 představí Vzdušné síly Armády České republiky letové a statické ukázky. V letových ukázkách se divákům předvedou jak proudové typy JAS-39C Gripen a podzvukový bitevník L-159A Alca, tak bojové vrtulníky Mi-35 a Mi-171Š.

„Vzdušné síly Armády České republiky předvedou návštěvníkům hlavní typy ze své výzbroje. Armádní blok zahájí slavnostní průlet, po němž budou již následovat sólové ukázky jednotlivých typů. Velkou oblibu u diváků si v loňském roce získala ukázka záchrany pilota z nepřátelského území pomocí vrtulníků. O ukázku nebudou návštěvníci Aviatické poutě ochuzeni ani letos, kdy se do akce nově zapojí jak transportní vrtulník Mi-171Š, tak bojový vrtulník Mi-35, který po celou dobu zásahu bude uskutečňovat vzdušné krytí,“ popisuje ve stručnosti vojenskou ukázku Ladislav Minařík z organizačního štábu Aviatické pouti.

Vedle toho se ve statické ukázce letadla Vzdušných sil AČR budou prezentovat i s rozmanitou podvěšenouVojácina Aviatické pouti výzbrojí. Mimo letecké techniky budou na Aviatické pouti tradičně předvedeny i rozmanité pozemní prostředky z výzbroje Armády České republiky.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz .

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.