Volání kukačky – kniha, kterou čte celý svět

Volání kukačky - kniha, kterou čte celý světNakladatelství Plus vydá detektivní příběh Volání Kukačky od Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) 20. února 2014

Světový bestseller vyjde s původní anglickou obálkou v překladu Ladislava Šenkyříka. Ve stejný den uvede společnost eReading do prodeje elektronickou verzi tohoto kritikou vysoce ceněného románu.

Ve spolupráci s Knihovnou a tiskárnou pronevidomé K. E. Macana vyjde Volání Kukačky také v Braillově slepeckém písmu. V březnu bude následovat audioverze.

Volání Kukačky se pyšní cenou za druhou nejlepší knihu roku 2013 v kategorii „Thriller & Detektivka” na serveru goodreads.com, je třetí nejlepší knihou roku 2013 podle zákazníků internetového obchodu Amazon, má také titul The New York Times bestseller.

 

 

 

 

 

J.K.Rowling

Volání Kukačky je napínavý detektivní román, v němž se poprvé setkáváme s Cormoranem Strikem, neobyčejným a charismatickým soukromým detektivem, který svou originalitou najde mezi současnými detektivy jen stěží sobě rovného. „Příběh soukromého detektiva Cormorana Strika plně zapadá do tradice detektivních románů anglosaské školy a svým způsobem reflektuje i osud autorky, která napříkladn eváhá z pozice outsidera sžíravě si dobírat svět absurdního přepychu. J.K. Rowlingová patří k nejlepším současným autorkám mainstreamové literatury, což se neodvozuje z počtu prodaných výtisků (v této disciplíně dnes pravděpodobně nenajde na světě konkurenci), nýbrž z jejího literárního projevu, k jehož nejsilnějším stránkám lze počítat především výrazný smysl pro rytmus příběhu a napětí i schopnost s odstupem vnímat tragikomické prvky lidského života. Bylo mi ctí její nejnovější dílo překládat,”uvedl Ladislav Šenkyřík po dokončení překladu.

Robert Galbraith – pseudonym J. K. Rowlingové – nyní dokončuje další případ Cormorana Strika, proto se můžeme těšit na pokračování, které bude jistě neméně čtenářsky vděčné jako Volání Kukačky. Pramen invence a literárního talentu stvořitelky Harryho Pottera se totiž očividně ani zdaleka nevyčerpal. Nakladatelství Plus očekává doručení rukopisu druhého dílu do konce tohoto roku.

 

 

PlusNakladatelství PLUS sezaměřuje na kvalitní mainstreamovou literaturu různých žánrů s důrazem na angloamerickou a českou prózu, věnuje se též objevné literatuře non-fiction a komiksům. Mezi vydávané autory patří spisovatelská esa jako Graham Greene, J.G. Ballard, J. K. Rowlingová, H. P. Lovecraft, Josef Škvorecký nebo Ondřej Neff.

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.